Nehoda

V první půlce roku ubylo mrtvých chodců. Bouralo se i dnes

Miliardové škody, stovky těžce zraněných a skoro 250 lidí mrtvých. To jsou čísla z policejních statistik nehodovosti za první půlrok letošního roku. Další nehody přibyly do statistik i v průběhu čtvrtka.

Ta čísla jsou zarážející, za první půl rok se u nás stalo přes 51 tisíc dopravních nehod. Zemřelo při nich 232 lidí, stovky utrpěly těžká zranění a škodu vyčíslili policisté na více než 3 miliardy korun.


Co se mrtvých týká, tento statistický údaj je téměř totožný s rokem předcházejícím, to zahynulo o jednoho účastníka silničního provozu víc, bylo to 233 lidí. Ze statistik také vyplývá, že letos je zatím pro řidiče nejnebezpečnějším dnem pátek, vloni to byla středa, ovšem nejvíc lidí umíralo v úterý.


Naopak neděle je zatím dnem, kdy se jezdí nebezpečněji. Nejvíce lidí umírá v osobních autech a co alespoň může statistiky a policisty trochu těšit je to, že výrazně pokles počet mrtvých chodců - letos jich zemřelo 25 oproti 47 za stejné období loni.

A bouralo se i dnes. Kolem půl osmé ráno se na silnici u Jitravy na tahu z Liberce na Děčín převrátilo osobní auto na střechu. zranil se řidič a utrpěl středně těžká zranění.

Související obsah


Další nehoda zaměstnala ráno záchranáře a policisty na D11 na exitu 68, kde se srazila tři osobní auta a čtyři lidé se zranili. Před polednem se na silnici I/35 u Litomyšle střetl kamion, dodávka a dva osobáky. Jednoho ze zraněných z místa hromadné nehody odvážel vrtulník.

Těsně před 14. hodinou se u Příbrami na silnici I/4 srazila dvě, (podle některých zdrojů až tři auta) a zablokovala tento důležitý silniční tah.

pez, Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události