Dálnice

Sebevražedný manévr u sjezdu na D11. Málem stál život řidičku i dítě!

Chvíle nepozornosti, pak nesmyslné zazmatkování. Řidička nezvládla situaci před výjezdem z dálnice D11 a zezadu do ní vletělo jiné auto. K tragédii chybělo málo.

Zraněné dítě a dva dospělí. To je bilance nehody, která se ve čtvrtek dopoledne stala na dálnici D11 z Prahy na Hradec Králové. Mohlo to ale dopadnout mnohem hůř.

Na záběrech z dálničních kamer, které zveřejnila policie, je dobře vidět, co nehodě předcházelo - nezvládnutý odbočovací manévr.

Řidička Škody Octavia jela v levém jízdnímu pruhu směrem z Prahy na Hradec Králové. Chtěla sjet výjezdem na Chýšť, ale nezařadila se včas do pomalejšího pruhu. Těsně před sjezdem už jí v tom bránila jiná vozidla.

Související obsah

“Aby řidička vůbec stihla odbočit z dálnice, snížila v levém pruhu rychlost svého vozidla a čekala, až bude možné z levého pruhu přes pravý dálnici opustit. A právě v tomto momentu došlo ke střetu jejího vozidla s vozidlem přijíždějícím zezadu,” popisuje další průběh policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Přijíždějící vozidlo odrazilo skoro stojící Octavii, kolem které museli další řidiči bleskově kličkovat, aby se vyhnuli střetu. Míru zavinění obou účastníků a další okolnosti nehody dálniční policie vyšetřuje.

“Provedená dechová zkouška byla u obou řidičů negativní, stejně tak test na přítomnost drog,” doplňuje mluvčí.

V souvislosti s tímto případem policisté upozorňují řidiče, aby se plně věnovali řízení. Právě na dálnici, kde se vozidla pohybují vyšší rychlostí, může při náhlém snížení rychlosti jednoho z nich dojít i k řetězovým nehodám s mnohdy fatálními následky. “Stejně tak důležité je naplánování trasy tak, aby řidiče nepřekvapily po cestě nenadálé situace,” podotýká Magdaléna Vlčková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události