SMS zprávy

Za volantem hrají online hry a píší SMS! Přibývají smrtelné nehody

Za dopravní nehody, které končí i fatálními následky, může v Moravskoslezském kraji čím dál častěji telefonování, psaní zpráv nebo dokonce hraní online her za jízdy. Policisté tak bijí na poplach.

Esemesky nebo telefonování za jízdy. Policisté od začátku roku přistihli s mobilem v ruce skoro osm tisíc řidičů. "To, že je to číslo více jak dvounásobně větší než za sledované období, to znamená za první pololetí roku 2018, o něčem svědčí," prohlásil ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.


"Je to skutečně nebezpečné. Řidič se v tu chvíli nevěnuje řízení. Když píše esemesku nebo telefonuje, vrátí oči na silnici, nestačí zareagovat a může dojít k fatálním následkům," vysvětlil dopravní policista René Klímek.


To se potvrdilo i při nehodě na dálnici D1 z poloviny května. Řidič kamionu narazil do odtahového vozidla. Zřejmě se nevěnoval dostatečně řízení a měl mobil v ruce. "Nicméně jsme zjistili, že v kabině mu pořád ještě běží online hra, kterou si pravděpodobně pouštěl na zařízení," doplnil Kužel.

Související obsah


Jednatřicetiletý cizinec při nehodě zemřel. Policisté by byli pro zvýšení postihu za tento přestupek, který by řidiče odradil. V současné době si za něj provinilec vyslouží pouze dva body a pokutu do tisícovky.
 

Lucie Cochlarová, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události