Krádež auta

Žena sama vypátrala zloděje. Svoje auto si pak “ukradla” zpět

Žena sama vypátrala zloděje. Svoje auto si pak “ukradla” zpět
Zdroj: Profimedia

Stačilo pár vteřin nepozornosti a žena z amerického Kansas City přišla o svoje SUV. Zloději zmizeli s jejím autem i s telefonem a kreditními kartami uvnitř. Okradená žena se ale nevzdala, nakonec jí mobil a karty pomohly zloděje vypátrat. Ti totiž nepostupovali zrovna chytře.

Danielle Reno jela vyzvednout svou dceru. Jak sama popisuje, na pár vteřin se od auta otočila a její velká Toyota 4Runner z roku 2011 byla pryč.

Většina lidí by se v tu chvíli se svým autem loučila s tím, že nejspíš skončí v jiné zemi rozebrané na náhradní díly. Ale okradená žena se nevzdala. Na vlastní pěst rozjela pátrací akci a nakonec zázračně získala svoje auto zpět. Její příběh, který začal 9. července, popsal magazín Drive.

Policie podle záznamů z kamer identifikovala podezřelou dvojici - plnoštíhlou ženu s hnědými vlasy a tetovaného muže s knírkem. Danielle zároveň zahájila vlastní “vyšetřování”. Pomohly jí věci, které nechala v autě. Nejdřív zachytila stopu svého telefonu na blízkém výjezdu z dálnice, poté dokonce zaznamenala noční platbu ze své kreditní karty na čerpací stanici.

Související obsah

Danielle pak karty zablokovala, ale záhy si to rozmyslela. Nechala karty znovu odblokovat a vsadila na to, že lupiči budou tak hloupí a znovu je použijí. Zafungovalo to.

Když zaznamenala další platbu na jiné pumpě za pivo a cigarety, vyrazila na místo. Prodavač ji podle popisu potvrdil, že se v obchodě pohybovala podezřelá žena. Také zaslechl, že se chystá do některé z poboček občerstvení restaurací Applebee’s.

Danielle si našla nejbližší pobočky - do jedné poslala svoji sestru, do druhé vyrazila sama. Nic.

Sešli se na třetí, kde si objednaly jídlo a čekaly. “Měli jsme hodně zvláštní pocit,” popisuje Danielle. Během několika okamžiků skutečně do restaurace vstoupila podezřelá žena. “Poznala jsem ji podle videozáznamů. Začala jsem se třást…” dodává Danielle Reno na své facebookové stránce.

Nakonec dokázala zachovat klid. Vyšla ven s náhradním klíčem a na parkovišti skutečně našla svoje auto. Okamžitě s ním odjela pryč, až během jízdy zavolala policii.

Související obsah

“Mám v autě pivo té mrchy, její cigarety a snad i nějaké drogy. Ale ona skončí ve vězení, protože jsme ji našli!” radovala se z výsledku svojí pátrací akce Danielle. I když vzápětí dodala, že je auto tak zaplněné odpadky a nechutně zašpiněné a “potřísněné tělesnými tekutinami”, že ho nejspíš nebude chtít už nikdy řídit. Mezi odpadky našla i svůj rozebraný telefon.

Dvojici podezřelou z krádeže policie zatkla. Zlodějka u sebe měla peněženku, která patřila Danielle, a dokonce měla na sobě i její boty, které Reno vozila v autě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události