Technická správa komunikací

Řidiče v Praze čeká peklo! Silničáři zavřou most na Jižní spojce

Řidiče objíždějící Prahu po Jižní spojce čekají komplikace. Technická správa komunikací kvůli potřebné diagnostice o víkendu úplně uzavře lanový most. Za dva týdny navíc celou akci zopakuje. Kudy povedou objízdné trasy?

Frekventovanou Jižní spojkou vedoucí dopravu kolem Prahy o víkendu přetne uzavírka. Technická správa komunikací (TSK) uzavře lanový most pro veškerou dopravu. První omezení čeká řidiče už tento víkend, a to od soboty 20. července krátce před polednem do neděle 21. července do 14.00 hodin.

”Chci požádat všechny řidiče, aby se o víkendu až do nedělních 14 hodin, pokud je to možné, úplně vyhnuli Jižní spojce. Slibuji Pražanům, že diagnostiku provedeme skutečně rychle, za minimální možnou dobu 26,5 hodiny. Načasovali jsme ji také tak, aby se Jižní spojka znovu otevřela už v neděli pro řidiče vracející se po víkendu do města. Druhou část diagnostiky provedeme o víkendu od 3. do 4. srpna, znovu od sobotních 11.30 do neděle do 14 hodin,“ říká náměstek pražského primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

Související obsah

Po Jižní spojce denně projede zhruba 100.000 vozidel v obou směrech, z toho přes 15.000 kamionů a nákladních vozidel ve všední den. O víkendu je to o čtvrtinu řidičů méně, přesto se omezení dotkne cca 70.000 z nich.

Objízdná trasa povede obousměrně ulicemi Švehlova a Průmyslová. S ohledem na míru předpokládaných komplikací apeluje magistrát spolu s policií na řidiče, aby se inkriminovanému úseku úplně vyhnuli.

“Kritickými místy budou křížení Průmyslové s Českobrodskou a nájezd zpět na Jižní spojku. Stejně tak v opačném směru u podjezdu na ulici Průběžná. I za běžného provozu se jedná o složité křižovatky, kde se kříží více hlavních dopravních toků. Proto apelujeme na řidiče, především kamionové dopravy, aby dodržovali dopravní značení, pokyny policie, snažili se předvídat a chovali se k ostatním ohleduplně, tak aby dopravu neblokovali,“ žádá řidiče Barbora Lišková z TSK.

Související obsah

Podrobná diagnostika lanového mostu probíhá už od počátku června. Její výsledky určí další postup při běžné údržbě a budou podkladem pro případnou rekonstrukci mostu. Práce probíhaly nejprve uvnitř konstrukce mostu a od 2. července byly na lanovou konstrukci mostu instalovány měřicí snímače. Od začátku července tak byl omezen provoz v rychlých pruzích a řidiči mohou po mostě projíždět pouze dvěma jízdními pruhy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události