Předjíždění

Obrovský hazard! Řidič předjížděl, málem se srazil s kamionem

Ani plná čára, ani protijedoucí kamion neodradily nezodpovědného řidiče nákladního auta u Staré Boleslavi od předjíždění. Ohrozil tak nejen svůj život, ale i životy dvou dalších řidičů, kteří museli strhnout řízení do krajnice, aby zabránili srážce.

Riskantní chování 43letého řidiče zachytila palubní kamera auta jedoucího za ním. Muž se rozhodl předjíždět na silnici mezi Podbrahy a Starou Boleslaví, přestože k tomu neměl vhodné podmínky.

Na videu je jasně vidět, že nákladní auto předjíždělo na plné čáře, v protisměru jel navíc kamion. Ohrozil tím jak řidiče předjížděného auta, tak řidiče projedoucího kamionu. Oba včas strhli řízení do krajnice, čímž zabránili srážce.

"S velkou dávkou štěstí se v tomto případně situace obešla bez tragických či vážných následků. Celým případem se zabývali brandýští policisté, kteří zjistili totožnost nezodpovědného řidiče," napsala mluvčí policie Eva Hašlová.

Související obsah

Ukázalo se, že se nejedná o jeho první prohřešek, v minulosti dostal několik pokut za porušení dopravních předpisů. "Případ byl oznámen příslušnému správnímu orgánu, který bude rozhodovat o přestupkovém jednání 43letého muže," dodala Hašlová.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události