Auto

Nabušené sporťáky i běžné modely. V tomhle jezdí policisté po světě

Policejní útvary po celém světě mají k dispozici různé vozy - od modelů, které jsou běžně i na našich silnicích až po supersporťáky, o nichž se našim policistům může jenom zdát.

Jednu z nejhezčích, nejrychlejších a také nejdražších flotil policejních aut má dubajská policie. V jejích garážích je vůbec nejdražší policejní auto - Aston Martin za zhruba 50 milionů korun, Najdete tam ale také Bugatti Veyron, jedno z nejrychlejších aut planety s maximální rychlostí přes 400 kilometrů v hodině, nebo Lamborghini Aventador.

V Dubaji přitom tahle auta neslouží k chytání zločinců, ale spíš, aby lákala turisty.

Pozadu ale nezůstává ani italská policie. Většina jejich hlídek sice jezdí ve Fiatu Grande Punto z domácí automobilky, v italském Římě a Bologni ale mají i dva exempláře Lamborghini Huracán.

Auto má dokonce i lednici! Ne proto, aby si v ní hlídka chladila pití, ale pro případný převoz orgánů nebo krve - tenhle mazlík totiž dokáže jet přes 300 kilometrů v hodině.

Úplně jinde než Česko jsou také Spojené státy, kde muži zákona často používají velká obrněná SUV. Jejich velikost má budit respekt a zajistit policistům větší pohodlí, aby se s výstrojí do auta lépe vešli. Velká jsou také proto, aby mohla vytlačovat ze silnice vozy zločinců - a policisté na to mají dokonce speciální kurzy.

Související obsah

Po německých silnicích se strážci zákona prohánějí většinou v domácích vozech jako jsou Mercedes Benz, BMW nebo třeba Audi.

Japonci volí méně okázalá auta a zůstávají zároveň věrní domácí automobilce. Mezi jejich nejlepší policejní vozy patří legendární Nissan Skyline GT-R 34.

pez, Anežka Vrbicová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Auto

Důležité Události