Předjíždění

Táhnou se a blokují předjíždějící. Hlídky zastavily desítky kamioňáků!

Už dvacet šest řidičů nákladních souprav zastavili letos na dálnici D11 policisté kvůli tomu, že pomalou jízdou blokovali při předjíždění ostatní řidiče.

Modelová situace: Dvě nákladní auta se v levém pruhu horko těžko snaží předjet jiná vozidla. Řidič, který řídí vůz delší než sedm metrů nebo těžší než tři a půl tuny, přitom nesmí při předjíždění pomalou jízdou omezit další účastníky silničního provozu.


Policista, který zmíněné "předjíždění" viděl, nejdřív kamiony vyvedl z dálnice na klidnější místo a pak s oběma řidiči přestupek projednal.


Případem se bude zabývat správní orgán, ale jelikož se jedná o cizince a hrozí, že se projednání přestupku budou vyhýbat, hlídky oběma mužům uložily kauci ve výši deset tisíc korun.

Související obsah


Letos na D11 se policisté setkali s obdobným chováním už u 26 řidičů a ve 14 případech šlo o cizince. Vybrali od nich 132 tisíc korun. Někdy předjíždění trvalo prý i několik minut.


Podle policie jde o hrubý přestupek, který může vést i k tragickým nehodám. Za něj ve správním řízení hrozí ztráta řidičáku až na jeden rok, desetitisícová pokuta a připsání sedmi trestných bodů.

pez, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Předjíždění

Důležité Události