Domácí

Na D1 odstartovaly další stavební práce. Řidiče čeká peklo!

Řidiče na dálnici D1 čeká další peklo. V úseku mezi 2. a 11. kilometrem ve směru na Brno v neděli začaly odložené přípravné práce před plánovanou opravou silnice. Původně měly začít v pátek, ale kvůli očekávanému provozu byly odloženy o 48 hodin. Ale podle dopravních expertů nás mimořádně náročný víkend teprve čeká a další uzavírky situaci ještě zhorší.

Dopravní kolaps silničáři očekávali tento víkend kvůli začínajícím letním prázdninám v Bavorsku a Bádensku-Württembersku. A protože řada Němců míří na jih i přes Česko, přípravné práce v úseku u Prahy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odsunulo z pátku na nedělní večer.

Prý se o to zasloužil i premiér Andrej Babiš, který se o tom nezapomněl zmínit na svém profilu na sociální síti. "S panem ministerským předsedou jsme velmi živě v pátek odpoledne komunikovali na téma, zda je to nutné a jaké jsou nevýhody a výhody," řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Podle dopravních expertů ale není ani příští týden zrovna šťastný pro začátek oprav. "Kromě uzavírek a nových prací, které začnou, bude Velká cena ČR v Brně a právě po D1 už ve čtvrtek bude mířit značná masa fandů motocyklu na závod," vysvětlil dopravní expert Igor Sirota.

Související obsah

Momentálně se na dálnici pracuje na 52 kilometrech, tedy pěti modernizovaných úsecích. Od středy se k nim přidá i ten u Prahy. Plánované bourání a stavba nového mostu u Mirošovic se také odsouvá, a to zhruba o dva týdny.
 

Simona Šimková, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události