Policie

Policie má nový 'služebák'. Pancéřovaný kolos do boje

Do boje se teroristy může česká policie nasadit posilu - Útvar rychlého nasazení nově disponuje pancéřovaným služebním vozidlem T-KAT, informoval o tom Týdeník policie.

Váží přes devět tun, má automatickou převodovku a samozřejmě pohon na všechny kola. Nový policejní vůz není žádné ořezávátko, pod kapotou má osmiválcový turbodiesel od Fordu s objemem 6,7 litru a výkonem 330 koní, který dokáže těžký pancéřovaný vůz rozhýbat na 160 km/h a vyjet s ním i šedesátiprocentní stoupání.

Nový T-Kat je určený do boje. Vznikal díky česko-izraelské spolupráci pod taktovkou společnosti Tatra Defence Industrial. Aktuálně je na trhu čtvrtá generace tohoto systému.

Základem vozu je upravený podvozek obrovského amerického pick-upu Ford F-550 Heavy Duty. Podvozek je upraven tak, aby společně s pancéřovou nástavbou tvořil homogenní celek a vozidlo se chovalo předvídatelně i v krizových situacích, doplňuje Týdeník policie. Jednotlivé díly pancéřové kabiny nejsou k sobě svařeny, ale jsou spojovány pomocí speciálních šroubových spojů.

Vůz určený pro přepravu ozbrojených složek dostala do výbavy protiteroristická jednotka Policie ČR, Útvar rychlého nasazení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události