Cestování

Víkend hrůzy pro řidiče. Na silnicích bude nejvíc překážek za celé léto!

Víkend hrůzy pro řidiče. Na silnicích bude nejvíc překážek za celé léto!
Zdroj: TV Nova

Nadcházející víkend bude podle odborníků na dopravu zřejmě nejnáročnější za celé léto. Chystá se prázdninové “stěhování národů” v Německu, další silnice zatarasí příznivci motorek, formulí i veteránů a v plánu je řada uzavírek kvůli opravám u nás i za hranicemi.

Chystáte se o víkendu na delší prázdninovou cestu? Připravte si pevné nervy! “Čeká nás zřejmě nejnáročnější prázdninový víkend na silnicích,” potvrzuje Petr Vomáčka z Centrum služeb pro silniční dopravu Besipu.

Končí totiž prázdniny v Berlíně a Braniborsku a svůj poslední prázdninový týden má i řada dalších německých spolkových zemí. Druhá vlna turistů zase naopak vyráží například z Bavorska. Do toho se přidávají dvě velké sportovní události v Maďarsku a v ČR.

V Chorvatsku musí řidiči od 1. srpna počítat se zpřísněním pokut za dopravní přestupky. Mimo jiné se tvrdší postihy týkají rychlosti, alkoholu, mobilního telefonu či bezpečnostních pásů.

Na co se tedy při plánování cesty připravit?
 

 

Moto GP v Brně

Na brněnském autodromu se o víkendu jede velká cena Moto GP, a proto se očekávají velké komplikace na modernizované dálnici D1 a v okolí Brna.

Uzavírky v Praze

Metropoli ochromí víkendová uzavírka Lanového mostu na Jižní spojce. K tomu jsou uzavřeny podjezdy ze Zahradního města na Strašnice a Skalku a ze Záběhlic do Strašnic. V celém okolí se dají očekávat kolony. Komplikovaný bude i výjezd z Prahy po dálnici D1, kde probíhá oprava mezi 2. a 11. km.

Související obsah

Formule 1 v Maďarsku

Na maďarském závodním okruhu Hungaroring se o víkendu jede velká cena Formule 1 a míří sem několik desítek tisíc fanoušků z celé Evropy. Komplikace očekávejte hlavně na blízké dálnici M3 u Budapešti a dálnici M1 vedoucí z Vídně na Budapešť. “Řidičům doporučujeme zakoupit elektronickou dálniční známu přes webovou stránku, jelikož se na hranicích kvůli nákupu budou tvořit dlouhé fronty,” radí Petr Vomáčka.

Sraz veteránů v Rakousku

V rakouském městě St. Pölten se v sobotu koná již 34. ročník srazu veteránů. Očekává se příjezd více než 600 vystavovatelů a přes 20 tis návštěvníků. Dopravní komplikace to pravděpodobně způsobí na blízké dálnici A1 vedoucí z Lince do Vídně.

Poškozená vozovka v Chorvatsku

Na dálnici A1 je ve směru ze Záhřebu na Split, Makarskou a Dubrovník poškozená vozovka na dvou místech. Prvním místem je 142. km u města Otočac, kde je rychlost snížena na 60 km/h a druhé omezení je mezi tunely Krpani a Sveti Rok, tam je rychlost snížena na 100 km/h.

Uzavřený sjezd na Zadar

Kvůli stavebním pracím bude uzavírán sjezd na Zadar 2 (jih, letiště) v neděli od 21:00 do 21:15 hodin a od pondělí do čtvrtka od 20:00 do 20:15 hodin.

Komplikace na cestě do Itálie

Stavební práce zpomalují provoz na cestě z Udine do Benátek nebo Bibione. V Itálii se totiž do roku 2021 modernizuje dálnice A4 mezi městy Palmanova a Portogruaro a v tomto důsledku dochází k přetížení v obou směrech.

Podrobné informace o dopravních omezeních na hlavních trasách směrem na Jadran naleznete v interaktivní mapě Besipu:

Při cestě do Chorvatska si dejte pozor na nová pravidla, která od 1. srpna zavádí nový zákon o bezpečnosti na silnicích. Jednou z novinek je předepsaná bezpečná vzdálenost mezi vozidly a velmi vysoké pokuty za 8 závažných přestupků. Zpřísnění je za účelem snížení takzvané ”čtyřky dopravních zabijáků“, kterými je rychlost, alkohol, pásy a mobilní telefon. Zpřísňují se ovšem tresty i za další přestupky.

Více o nových pravidlech na chorvatských silnicích najdete zde:

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události