Dopravní komplikace

Dopravní komplikace v Praze. Na víkend zavřou hlavní tepnu

Více než 24 hodin bude kompletně uzavřený tzv. lanový most, který je důležitou součástí pražského městského okruhu. Technická správa komunikací (TSK) jej zavírá kvůli zátěžové zkoušce. Ani pak si ale řidiči neoddychnou, TSK plánuje další opravy na Jižní spojce, které potrvají až do konce října.

Podruhé v krátké době uzavře TSK na více než 24 hodin tzv. lanový most v pražských Vršovicích. Šestiproudá komunikace je důležitou dopravní tepnou nejen pro Pražany. Na 22 let starém mostě budou silničáři provádět zatěžkávací zkoušky.

Kvůli nim jej TSK uzavře v sobotu v 11:30 a auta na ně pustí až v neděli ve 14 hodin. Objízdná trasa povede ulicemi Švehlova a Průmyslová. TSK ale radí se oblasti v ideálním případě úplně vyhnout.

Most byl obousměrně uzavřený už předminulý víkend, silničáři se tak mohli z minulé uzavírky poučit. "Navrhli jsme přehlednější dopravní značení pro vedení dopravy ve dvou jízdních pruzích. Domluvili jsme se na ještě větším zapojení Policie ČR i Městské policie Praha a pro lepší orientaci jsme přidali další dopravní značení,“ uvedl generální ředitel TSK Jozef Sinčák.

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové je provoz na mostě o víkendu zhruba o třetinu nižší než ve všední dny. "Přesto se jedná o kolonu 70 000 vozidel, která by v řadě za sebou dosáhla z Prahy do Ostravy nebo z Prahy do Mnichova, a tu musí objízdná trasa pojmout," upozornila mluvčí.

Související obsah

Přestože se mostu od otevření říká "lanový", oficiální jméno nemá. V dokumentaci TSK je označený jako Y529 – SDO- ČSD přes Mitas. TSK tak na facebooku spustila hlasování, jak by měl být most pojmenovaný. V pátek dopoledne, tři dny před koncem hlasování, drtivě vedlo označení "Lanový most", které upřednostnilo 84 % respondentů. Druhou variantou byl "Vršovický most".

Další omezení TSK chystá

Ani po otevření mostu si řidiči příliš neoddychnou. Na Jižní spojce a na navazující Štěrboholské radiále silničáři opravují na několika místech svodidla, osvětlení nebo protihlukové stěny a další omezení TSK chystá už od úterý.

"Technická správa komunikací zahájí opravné práce na Jižní spojce. Opravy budou spočívat v obnově části povrchu vozovky, která je nejvíce zatížená, tedy pravého jízdního pruhu a bezpečnostního záchytného systému," informovala TSK.

Související obsah

Opravy budou probíhat od nájezdu z ulice Průběžná v délce zhruba 1 500 m a ve třech etapách. Nejprve budou do 3. září opravována svodidla ve středním dělícím pásu, pak od 5. září do 21. září svodidla v pomalém jízdním pruhu směrem do centra a od 22. 9. do 28. 10. budou opravována svodidla a povrch pomalého pruhu ve směru z centra.

"Dopravní omezení bude jen částečné. Dojde k uzavření přilehlého jízdního pruhu a doprava bude vedena po zúženém jízdním pásu, a to po etapách," dodala TSK.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události