Ojetiny

Nejbizarnější věci, které si lidé berou na zkušební jízdy. Neuvěříte!

Nejbizarnější věci, které si lidé berou na zkušební jízdy. Neuvěříte!
Zdroj: Profimedia

Než se rozhodnete koupit auto, určitě se vyplatí pořádně ho vyzkoušet při testovací jízdě. Někteří lidé si ale na takovou zkoušku berou dost bizarní věci. Třeba popel mrtvého příbuzného nebo dokonce obřího hada. Proboha, proč?

Bude v autě dost místa pro děti? Má dost velký kufr? Jak dobře se ovládá? Bude se mi s ním snadno parkovat? Naložím do něj kolo, děti, rybářský prut, psa?

To jsou celkem normální otázky, které si položí běžný zájemce o nový či ojetý vůz. Na řadu z nich si může odpovědět při klasické zkušební jízdě.

Jenomže jsou i zákazníci, kteří nemají zrovna běžné požadavky. A tak si na zkušební jízdu berou dost divné věci.

"Koneckonců, byla by škoda přivézt si domů nové auto, a teprve potom zjistit, že se vám do kufru nevejde váš milovaný had,” říká redaktor spotřebitelského portálu CarGurus Chris Knapman.

Portál, který radí lidem při výběru aut, udělal zjišťoval, jaké nejdivnější věci si zákazníci s sebou berou na testovací jízdy. Do průzkumu zapojil tisíce autobazarů a dealerů ojetých vozidel napříč Spojeným královstvím a sbíral jejich zkušenosti za poslední rok.

Jeden ze zájemců o auto si skutečně přinesl hada, a to přes tři a půl metru dlouhého! Potřeboval si zkusit, zda ho bude moci vozit v zavazadlovém prostoru…

Další z řidičů přišel v domácích pantoflích, protože tvrdil, že v ničem jiném nemůže ovládat pedály.

Někteří zákazníci si berou všelijaké zbraně, hudební nástroje, sportovní náčiní, nábytek nebo dokonce zesnulé příbuzné, kteří jim nejspíš mají nové auto schválit. Urnu s popelem prý vezlo při zkušební jízdě hned několik prodejců.

Související obsah

A svézt museli celou řadu zvířat. Kromě psů a koček i papoušky nebo dokonce jednoho koně. Tak snad se ho zákazník nesnažil nacpat do hatchbacku, ale alespoň do dodávky.

Tady je 10 nejbizarnějších věcí, kteří si podle průzkumu britští zákazníci přinesli (nebo přivedli) na zkušební jízdu:

Vejce pro štěstí

Kůň

Puška

3,5 metrů dlouhý had

Akordeon

Pár papoušků

Matrace

Popel zesnulého příbuzného

Bačkory

Obušek

“Tyto příklady jsou opravdu extrémní. Nicméně vždy je důležité se předem ujistit, že vybrané auto bude sloužit přesně tak, jak si zájemce představuje. I lidem, kteří mají běžnější požadavky, doporučujeme, aby se během zkušební jízdy dostatečně přesvědčili, že vůz bude vyhovovat jejich potřebám. Klidně, ať si s sebou vezmou věci, které budou pravidelně převážet, ať už jsou to dětské sedačky, kočárky, golfové hole nebo cokoliv jiného,” dodal Chris Knapman.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ojetiny

Důležité Události