Ford Mustang

Sběratel koupil starého Mustanga. Na sedadle našel vzkaz ze záhrobí

Sběratel koupil starého Mustanga. Na sedadle našel vzkaz ze záhrobí
Zdroj: Zach Taylor / MustangFanClub

Zach Taylor je blázen do aut. Je hrdým majitelem Fordu Mustang California Special, Shelby GT350, Lexusu LX, Hondy S2000 a Subaru WRX. Vlastní taky Ford Mustang Fastback z roku 1966 a vloni mu chtěl opatřit “bratříčka” - Ford Mustang GT z roku 1968. Když si tohoto krasavce prohlížel, čekalo ho neobvyklé překvapení.

Sběratel aut si všiml inzerátu - padesát let starý Mustang byl na prodej v bídném stavu, ale Zach Taylor v něm viděl potenciál. Vždyť tahle auta, to je americká klasika. A tak na inzerát zavolal, popisuje magazín Jalopnik začátek zvláštního příběhu, který původně zveřejnil americký MustangFanClub.

Zach se vydal z Atlanty v americké Georgii do sousední Severní Karolíny. Mustanga prodával muž, který se mu představil jako Bruce. Auto v podstatě zdědil po svém dlouholetém kamarádovi Jamesovi - když James zemřel, jeho příbuzní z Floridy mu vůz prodali a Bruce si ho odvezl z Floridy do Severní Karolíny.

Chtěl prý vůz opravit, ale už to nedokázal, a proto se rozhodl zbídačený fastback prodat.

Související obsah

Mustang patří do série označované kódem S (S-Code), kromě zašlých doplňků to znamená, že má pod zrezivělou kapotou obří motor V8 s výkonem zvýšeným až na 330 koní. Vybavený je čtyřstupňovou manuální převodovkou a zadním samosvorným diferenciálem. Sice to už není poznat, ale měl i unikátní lakování v kombinaci světle modré a stříbrné barvy.

James prý s autem denně jezdil. Do doby, než se motor porouchal.

Excentrický Bruce o svém příteli mluvil, jako by byl pořád mezi živými. Když se Zach podíval do auta, pochopil - na sedadle spolujezdce našel skleněnou dózu nadepsanou jménem James na víčku. Uvnitř byl podivný prášek. “To je James!” zvolal prodávající. Ve sklenici byl popel původního majitele auta. “Takže James jede s autem?” zeptal se prý Zach. Odpověď mu byla asi předem jasná.

Napoprvé se Zach rozhodl, že auto nekoupí. Jenomže Bruce mu víc než rok volal a psal esemesky, vyprávěl mu další příběhy nejen o Mustangu, Jamesovi a životě na Floridě. Zach tvrdí, že se starým pánem absolvoval možná 50 hovorů. Přišlo mu to podivné, ale snažil se být trpělivý. A vloni v listopadu se nakonec rozhodl, že auto přece jen koupí - s Brucem se dohodli na ceně 7.000 dolarů (necelých 160 tisíc korun) a Zach se vydal znovu do Severní Karolíny, aby si vyzvedl káru i s Jamesem ve sklenici.

Související obsah

Dlouho to však netrvalo a James se i se svým Mustangem vydal na další cestu. Zach vyčistil špinavý interiér a nasadil nová kola, ale vzhledem k celkovému stavu usoudil, že by celková oprava byla příliš náročná. Vůz nabídl na internetu a nakonec na něm slušně vydělal. Za 23.300 dolarů (přes půl milionu korun) Mustanga i s popelem původního majitele koupil kdosi v Anglii.

Na konci dubna se vozem pochlubili restaurátoři z firmy Corner Classics z jihoanglického ostrova Wight se vzkazem, že pro svého klienta chystají osadit Mustanga novou karoserií. Snad se James v renovovaném autě ještě projede...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události