Zajímavosti

Nejluxusnější pohřebiště aut: Tisíce superkár “umírají” v prachu

Nejluxusnější pohřebiště aut: Tisíce superkár “umírají” v prachu
Zdroj: Profimedia

Rolls Royce, Ferrari, Bentley, Mustang, Lamborghini, Mercedes… Je to smutný pohled. Auta, o kterých většina lidí může jen snít, stojí netknutá na obřím odstavném parkovišti na hranicích Dubaje. Dožívají pod silnou vrstvou prachu. Nikdo o ně už nestojí. Proč?

Je to nejspíš nejluxusnější hřbitov na světě. Hřbitov aut. A to ne ledajakých! Bez zájmu tu dožívají káry těch nejvyhlášenějších značek za miliony dolarů. Stojí dlouhé roky v prachu, písku a sluneční výhni emirátu Šardžá v sousedství Dubaje.

Slávu mají tyhle vozy dávno za sebou. Většinou jde o auta lidí, kteří přišli do Spojených arabských emirátů s vyhlídkou, že tam pohádkově zbohatnou. Aby v Dubaji, městě luxusu zapadli, půjčili si na ty nejdražší vozy. Pak ale zjistili, že se pohádka nekoná, přecenili svoje možnosti nebo zkrachovali, auta přestali splácet a nechali je opuštěné před tím, než ze země utekli.

Související obsah

Luxusní káry zůstávají v ulicích Dubaje nebo například na letištním parkovišti. Úřady je pak nechávají odtáhnout, musí čekat měsíce, jestli se o ně někdo nepřihlásí. Policie se sice snaží jejich “majitele” vystopovat i v zahraničí, mnohdy ale marně. Některá auta pak banky prodávají v aukcích, aby dostaly zpět alespoň část nesplacených úvěrů, každý rok ale přibývají tisíce takových aut na pouštním hřbitově.

A není na ně pěkný pohled. Podívejte se sami:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události