Srážka

Muže srazilo uvolněné kolo z náklaďáku! Skončil v nemocnici

Kolo uvolněné z nákladního auta srazilo ve středu v Jedlové na Svitavsku chodce. Skončil v nemocnici. Podle dopravních policistů mohly být příčinou nehody povolené šrouby.

Uvolněné kolo dokáže napáchat velké škody, ve středu poblíž Poličky málem zabíjelo. V Jedlové pneumatika srazila 21letého muže. Má mít poraněné břicho, ruku i tříslo a sanitka ho převezla do nemocnice.

Podle policie mohlo dojít k povolení matic. Levé přední kolo opustilo vlek a pokračovalo několik metrů, než chodce zasáhlo. "Kdo je za způsobenou nehodu zodpovědný, je prozatím v šetření," doplnil policejní mluvčí Ondřej Zeman.

Řidič ale o žádné závadě nevěděl. "My jsme u něj alkohol i přítomnost návykových látek vyloučili kontrolou," prohlásil Zeman.

Související obsah

Podobná nehoda se stala před časem i u Vamberka na Rychnovsku. Kolo kamionu vší silou narazilo do auta, udělalo do něj díru a lehce zranilo posádku. Řidič náklaďáku podle policie vinu hned uznal a tvrdil, že pneumatiky nezkontroloval. Dostal pokutu ve výši 1500 korun.

S povolenými šrouby vyrazili před časem na cestu i cizinci v Pardubicích. Odstředivá síla kolu pomohla na svobodu a to během okamžiku zmizelo ze záběru městských kamer.

Petr Brzek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události