Protisměr

Auto se řítilo v protisměru po dálnici! "Mydlil to v rychlém pruhu," řekl svědek

Kriminalisté z Liberce pátrají po řidiči, který jel v protisměru po dálnici D10 ve směru od Turnova na Prahu. Šofér v červeném autě se přitom celou dobu pohyboval při pravé straně dálnice, tedy v rychlém pruhu. Na tísňovou linku se ozvalo 12 řidičů, které vyděsil.

Řidiči si stačili všimnout, že za volantem červeného Fiatu Punto sedí zhruba 50letý muž. Sami měli co dělat, aby se mu vyhnuli. "Normální člověk by jel v odstavném pruhu, ale tady ten to mydlil v tom rychlým pruhu. Kdyby jel aspoň pomalu," stěžoval si řidič auta z D10 Patrik Brož.

"V tu chvíli mě začala předjíždět dodávka, takže jsem mu ukázal, aby se jakoby zařadil. Takže dodávka to píchla hnedka za mě. A v tu chvíli on proletěl kolem nás," doplnil Brož.

Stalo se to ve dne v úseku dálnice D10 ve směru od Turnova na Prahu u odbočky na Svijany. Štěstím bylo, že všech 12 řidičů, kteří událost policistům oznámili, stihlo včas udělat úhybný manévr. Po šoférovi teď pátrají kriminalisté.

Související obsah

"Událost jsme začali prověřovat pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, za který pachateli hrozí až pětiletý trest odnětí svobody," popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Právě podobným situacím by přitom měly zabránit značky, které na dálniční nájezdy začalo rozmisťovat Ředitelství silnic a dálnic.

Ivan Berka/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události