Benešovsko

Silničáři nedostali povolení, na opravený kus navazuje rozbitá silnice

Kraje si silnice opravují na svém území a co je dál, je nezajímá. Může se pak stát, že jedna silnice může mít chvíli nový povrch a po pár metrech úplně rozbitý. Naše štáby našli dokonce u Jiřetic silnici, která najednou končí. Středočeský kraj totiž na posledních dvě stě metrů před jihočeským úsekem nemá stavební povolení.

Jiřetice, Středočeský kraj. Silnice od Votic směrem na obec Mladé Vožice. Nová vozovka končí při výjezdu z obce, k hranici okresu, který je o několik stovek metrů dál, už vede stará neopravená cesta.


Je to absurdita. Místo toho, aby středočeští silničáři opravili cestu až na konec svého území, skončili dvě stě metrů před hranicí sousedního Jihočeského kraje. "Je to proti zdravému rozumu, aby tady byla nová komunikace až na tu trojku a tady zůstalo území nikoho," zhodnotil jeden z obyvatel Jiřetic.


Jak je napsáno i na transparentu, opravovat se měla silnice až k hranicím kraje. Jenže na celou silnici nedostali Středočeši stavební povolení. "Bohužel to bylo podáno tak, že těch 200 metrů tam nebylo zohledněno, takže jsme na celou rekonstrukci nedostali povolení," vysvětlil ředitel Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Zdeněk Dvořák.

Související obsah


Problém je v pozemcích, na kterých silnice leží. Silničáři prý nesmějí silnici rozšířit a nemohou zasahovat ani do podloží. Slibují ale, že opravu vozovky stihnou do zimy.


Jenže takové napojování může znamenat podle odborníků problém. "Je lepší, když děláte opravu, aby se to dělalo kontinuálně, aby úseky navazovaly na sebe, aby nekončily nebo nezačínaly na začátku obcí a pak se neopravovaly," vysvětlila stavební znalkyně Miroslava Pošvářová.


Na silnice ve správě krajů a obcí letos vláda vyčlenila čtyři miliardy. Organizace oprav je ale terčem kritiky řady řidičů. Opravují se nejen hlavní tahy, rozkopané jsou i alternativní objížďky. A situace se v nadcházejících týdnech nezlepší. Většina důležitých oprav se musí stihnout během hlavní stavební sezóny, ideálně do podzimu.
 

Jan Socha, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události