Vysočina

Opravená, stará a zase opravená. Lidé si kvůli silnici klepou na čelo

Opravu silnice mezi obcemi Březí a Rozseč na Žďársku provází opravdu netypické komplikace. Prochází totiž hned dvěma kraji, a to je problém. Zatímco Kraj Vysočina na své části už s opravami začal, Jihomoravský ještě ne. Dohodu teď oba kraje dohánějí na poslední chvíli.

Jako v Kocourkově si připadá paní Bělochová i ostatní obyvatelé Březí a Rozseče. Silnice se mezi oběma obcemi klikatí na území Vysočiny i Jihomoravského kraje.


Jenže Jihomoravský zprvu vozovku na svých pozemcích nechtěl opravit. Takže zatímco na Vysočině jedete po nově budované části, vzápětí ji vystřídá na zhruba 300 metrů neopravený úsek patřící na jižní Moravu, a poté naváže znovu opravená vysočinská silnice.


“Když už to dělají, tak to měli udělat tak, aby to bylo v celku,“ zhodnotila obyvatelka Březí Ludmila Bělochová. Hlava to nebere ani zkušeným stavařům, kteří už části silnice na Vysočině opravují.

Související obsah


Oba kraje až teď na poslední chvíli a po stížnostech místních šijí horkou jehlou dohodu. Tak, aby se i kousek jihomoravské silnice stačil opravit během již probíhající stavby.


“Došlo k dohodě mezi Krajem Vysočina a krajem Jihomoravským, že každý opraví svoji část silnice,“ ujistila mluvčí Jihomoravského kraje Monika Brindzáková.

Související obsah


“Opravy na silnici druhé třídy z obce Březí směrem na Jihomoravský kraj proběhnou přesně podle termínu, končit by měly 18. srpna,“ doplnila mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.


Místní lidé se bojí, že stavbu hlavně jihomoravské části silnice její zhotovitel nestihne v termínu, a oni tak budou muset kvůli šlendriánu úředníků jezdit po dlouhých objížďkách déle.
 

David Pik, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vysočina

Důležité Události