Předjíždění

Hazardér se nacpal mezi kamion a auto! Skvělá reakce řidičů

Další případ nebezpečného předjíždění natočil na silnici mezi Životicemi a Nepomukem řidič kamionu Libor. Jak sám prozradil, s kamionem jezdí už dlouho. Co teď ale na silnici zažil, ho řádně rozzlobilo. Šofér v černé Octavii se nacpal mezi auto a kamion. Jen díky duchapřítomnosti ostatních řidičů, kteří uhnuli ke kraji a udělali mu místo, se nikomu nic nestalo.

"Již dlouho jezdím s kamionem, a co se mi stalo 2. 7. kolem 10. hodiny na silnici E49 ve směru Životice – Nepomuk mě již rozzlobilo. Začalo mě, kamion s návěsem, nebezpečně předjíždět vozidlo a ohrozilo svým předjížděním několik aut," napsal kamioňák Libor redakci TN.cz.

Kamera (je u ní špatně nastavené datum) ukazuje, že Liborův kamion jel přibližně 80 km/h. Nebyl to ale on, kdo brzdil provoz. Před ním jede auto s vozíkem. Libor naštěstí kouknul do zrcátka a předjíždějící octavii viděl.

S kamionem uhnul na krajnici, stejně zareagoval i řidič auta s vozíkem a hlavně dva kamioňáci v protisměru. Předjíždějícímu šoférovi udělali dost místa, aby se mezi ně vešel. "Ten člověk nemá na silnici co dělat!" zlobí se kamioňák Libor.

Související obsah

Redakce se se záznamem obrátila také na plzeňské policisty. "Záběry jsem předala kolegům z dopravního inspektorátu, kteří situaci na videu začali řešit a budou kontaktovat také autora videa," uvedla mluvčí územního odboru Plzeň – venkov Iveta Kořínková.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události