Domácí

Ženu zavedla navigace do úzké uličky, vyprošťování zabralo hodiny

Hodně kuriózní vyprošťovací akce byla k vidění u Chotěboře na Havlíčkobrodsku. Řidičku tam navigace zavedla do úzké uličky, ve které se zasekla. I přesto ale v jízdě chtěla pokračovat a nakonec si o ploty zdemolovala svoje auto. Vyprošťování vozu pak trvalo několik hodin.

Stříbrné auto bylo zapasované mezi ploty v chatové oblasti u Břevnické nádrže nedaleko Chotěboře. Nemohlo tam ani zpět. "Paní jela ke známým na chatu a spletla si cestu," uvedl místní chatař Jiří Čermák.

Řidičku prý do pasti navedla navigace. Chtěla projet za každou cenu a to tak vehementně, až si o plot dokonce urazila pravé přední kolo svého vozu. Známí řidičky auto nejdříve zkoušeli vyprostit zahradním traktůrkem. Marně.

Následoval pokus pomocí jiného osobáku. Zase nic. To už bylo vozidlo zaseknuté mezi ploty skoro tři hodiny. "Ani autem to nedokázali vytáhnout," doplnil Čermák.

Nakonec se ho podařilo vytáhnout až přivolané odtahové službě silným terénním autem. Ještě zbývalo vymotat se s nepojízdným autem krkolomnými uličkami v chatové oblasti a záchranná akce byla u konce. Trvala čtyři hodiny.

Související obsah

Řidiči čas od času věří navigaci více než čemukoli jinému a jedou slepě podle ní. Přitom by podle odborníků měli používat především zdravý rozum a dodržovat předpisy. Navíc jsou u nás i místa, kde navigace selhává opakovaně.

"Se instalují kolem problémových lokalit speciální dopravní značky, kde je přeškrtnuto GPS, což znamená, že je tam nějaký problém s navigací," vysvětlil Petr Vomáčka z BESIPu.

Potvrzuje to i další případ z Chotěbořska. Nedávno tam řidiče polského kamionu navedla navigace i přes zákazy do úzké uličky. Za tenhle kousek řidič kamionu, na rozdíl od řidičky uvízlé mezi ploty, zaplatil i pořádnou pokutu.

David Pik / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události