Domácí

Lidé si přelepují na SPZ symbol EU, hrozí za to mastná pokuta

Odborníci a policisté varují řidiče, kteří si přelepují na SPZ svých aut symbol Evropské unie českým lvem. Modré nálepky se teď objevily na internetu. Pokud takového řidiče policie přistihne, hrozí mu až několikatisícová pokuta.

Tisíce lidí se chlubí na internetu tím, jak odstranili z registračních značek logo Evropské unie. Za pár desítek korun si přes jeden internetový server objednali modré přelepky s český lvem. Jenomže tím porušují zákon.

"Jsou to všechno věci, které zákon výslovně zakazuje, na vozidle mohou být použity pouze věci, které jsou homologované," vysvětlil koordinátor BESIPu pro Olomoucký kraj Miroslav Charous.

Přelepy sice nepozmění text na značkách, přesto podle policistů při silniční kontrole hrozí řidičům až dvoutisícová pokuta.

"Je to nějaký vzor, který je schválen a tudíž ta lidová tvořivost tady není určitě na místě," uvedl mluvčí Ústředního automotoklubu České republiky Igor Sirota.

Související obsah

Modrá nálepka s českým lvem se na internetu prodává za padesát korun, na motorku za třicet. Jedno z aut, které ma na registrační značce přelepeno logo Evropské unie, TV Nova objevila i v Olomouci.

Prodejce, který modré přelepky nabízí, nám nezvedal telefon. Na svých internetových stránkách má ale fotografie od spokojených zákazníků. Odborníci varují, že pokuty hrozí i těm, kteří neodstraní z čelních skel neplatné dálniční známky.

Zvláště v době dovolených na to mnozí zapomínají. Stejně jako po novém roce, kdy si řidiči pořizují nové známky na dálnice.
 

Petr Zapletal / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události