Pomsta

Pomsta! Vyrobil si sousedovu SPZ a schválně jezdil rychle kolem radaru

Pomsta! Vyrobil si sousedovu SPZ a schválně jezdil rychle kolem radaru
Zdroj: Profimedia

Důmyslnou pomstu naplánoval automechanik z francouzského města Mont-de-Marsan. Úmyslně překračoval povolenou rychlost a nechal se změřit radarem. Na autě přitom měl sousedovu poznávací značku. Plán mu ale nevyšel, kvůli pomstě musel k soudu.

Jejich spory se táhnou už dlouhé měsíce. Automechanik má u svého domu dílnu a soused ho obvinil, že mu z ní na pozemek teče motorový olej. Důchodce Joel Ayraud to nahlásil úřadům. A začal kolotoč.

Čtyřiačtyřicetiletý mechanik staršího souseda údajně fyzicky napadl. “Dotlačil mě k tomu. Neustále mě obtěžoval,“ tvrdil na svou obhajobu. Soud mu ale za násilí vyměřil trest.

Související obsah

Mechanik vymyslel plán, jak se pomstí. Vyrobil si falešnou poznávací značku stejnou, jako má jeho soused. Dokonce si sehnal stejné auto – užitkový Citroën C15. A s ním se pak vloni v listopadu proháněl kolem radaru, samozřejmě schválně překročil limit.

Že něco nesedí, zjistil jeho soused, když mu přišla pokuta. Podle ní jel na padesátce 82 km/h. Radar ho vyfotil v městečku vzdáleném necelých 50 km od domova. Jenže on v tu dobu byl úplně někde jinde. “A mám na to svědky,“ uvedl pro francouzskou rozhlasovou stanici France Bleu.

Proto si Joel Ayraud vyžádal fotku z radaru. Když mu po pár dnech přišla, zůstal ohromený. Na snímku viděl svoje auto s odpovídající registrační značkou. Řidič na snímku nebyl vidět, důchodce nechápal. Pak ale poznal spolujezdce, který se na pomstě podílel.

Předal jeho identitu policii a ta se pak dostala až k mechanikovi. Ten se nakonec přiznal. "Přiznávám své činy, udělal jsem hloupost," prohlásil.

Související obsah

"Chtěl, abych dostal trestné body nebo přišel o řidičák," říká jeho soused s tím, že se bojí, co bude následovat. "Je to těžké. Očekáváme další odplatu, ale bojíme se, co všechno je schopen udělat. A s manželkou nejsme sami," dodává.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události