Náklaďák

Navigace zavedla kamion do úzké uličky, vyprošťování trvalo několik hodin

Slepé následování navigace se v pondělí dopoledne nevyplatilo polskému řidiči kamionu. Se svým plně naloženým tahačem uvízl v úzké uličce na okraji Vsetína. Kvůli špatnému přístupu trvalo hasičům několik hodin, než jej vyprostili.

Naložený jedenácti tunami hliníku se v pondělí vydal na cesty polský kamioňák. V Olomouckém kraji se mu ale dopoledne stala osudným přílišná důvěra v elektroniku. Navigace jej zavedla do ulice Hluboké na okraji Vsetína.


V úzké ulici, na které by se zvládla vyhnout jen jízdní kola a kam mají nákladní auta zákaz vjezdu, měl problém se udržet na silnici a kolem sjel do příkopu.


Na pomoc si musel zavolat hasiče. "Hasiči u vozidla provedli protipožární opatření a zajistili jej proti úniku provozních kapalin, v odpoledních hodinách pomáhali při vytažení vozidla zpět na komunikaci, kdy na místo byl přivolán jeřáb, bagr a traktor," řekla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Související obsah


Vyproštění náklaďáku komplikoval nejenom stísněný prostor, ale i nedaleké elektrické vedení. Hrozilo také, že by těžký stroj mohl sklouznout po svahu do potoka.
 

Petr Zapletal, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události