Nehoda

10 lidí v malém autě, jeden na kapotě. Tohle nemohlo dopadnout dobře!

10 lidí v malém autě, jeden na kapotě. Tohle nemohlo dopadnout dobře!
Zdroj: Policie ČR

Může se do malého Peugeotu 207 nacpat deset lidí? Parta mladých lidí se v neděli nad ránem rozhodla, že to zkusí. Dalšího “pasažéra” nabrali na kapotu. Jejich jízda ale skončila špatně.

Nejspíš to vypadalo jako skvělá zábava, ale už záhy se ukázalo, že to nebyl vůbec dobrý nápad. Devatenáctiletý mladík v neděli kolem půl čtvrté ráno sedl za volant malého peugeotu a nabral si početnou posádku. V autě s ním bylo dalších devět lidí. “Aby toho nebylo málo, tak se na přední kapotě, nějakým způsobem držel 21 letý vrstevník. Celkem tedy vozidlo přepravovalo 11 cestujících!!!” popisuje policejní mluvčí Milan Bajcura.

Parta se vydala na šílenou jízdu po místní komunikaci, podél železniční trati mezi obcemi Plešovice a Třísov poblíž Českého Krumlova v jižních Čechách.

Zábava bohužel skončila vážným zraněním 21letého muže. “Při jízdě, po uvedené trase, řidič prudce přibrzdil, kdy mladík z přední kapoty spadl před vozidlo a následně byl přejet. Při této nehodě došlo k těžkému zranění mladíka, který byl následně transportován do nemocnice,” doplňuje mluvčí.

Související obsah

Přivolaná policejní hlídka mladému řidiči naměřila více než 0,9 promile alkoholu v krvi, přestože mezi nehodou a dechovou zkouškou uběhlo dost času. Mladík se pak podrobil i odběru biologického materiálu k přesnému určení množství návykové látky.

Případ si převzali českokrumlovští kriminalisté, řidič je podezřelý z ublížení na zdraví z nedbalosti.

“Všem řidičům připomínáme, že počet sedadel ve vozidle je vždy pevně daný a nikdy nevozte více osob,” podotýká policejní mluvčí Milan Bajcura.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události