Nehoda

Policii došla trpělivost s kamioňáky, provedla velkou kontrolu

Na hraničním přechodu se Slovenskem probíhaly ve středu od rána rozsáhlé policejní kontroly. Čeští i slovenští policisté prohlíželi nákladní auta jedoucí po dálnici D2. Ve středu se tam při dvou nehodách srazilo osm kamionů a policisté se rozhodli, že budou více kontrolovat všechny řidiče, kteří porušují předpisy.

Dálnice D2 vypadala od úterního rána až do večerních hodin jako velké parkoviště. Kolony se táhly dvacet kilometrů daleko kvůli nabouraným kamionům. První nehoda se stala na 12. kilometru. Hasiči museli řidiče z kabiny kamionu vystříhat.

Pár hodin poté se dálnice zastavila i na 32. kilometru. Řidič náklaďáku podle svědka v plné rychlosti najel do stojící kolony. Zastavil se až o pátý kamion. "On vůbec nebrzdil, najel do té kolony," řekl svědek Patrik Sedláček.

Vysypaný náklad blokoval dálnici až do večerních hodin a policisté se ve středu rozhodli, že si na kamioňáky pořádně posvítí.

"Ti řidiči jsou schopní za jízdy koukat na televizi, manipulovat s počítačem," vysvětluje mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

Související obsah

Od rána proto začaly rozsáhlé kontroly. Na hranicích spojily síly české i slovenské hlídky. Řidiči kamionů tak důkladné prohlídky ještě nezažili. Policisté si ke kontrole přivezli i válec na měření účinnosti brzd.

Technici na pojízdném lehátku kontrolovaly každý centimetr podvozku a hned hlásili první přestupky - kolo dodávky bylo sjeté až na drátěný výplet a hrozilo, že za jízdy praskne. Další řidič dostal pokutový lístek za přetížení vozidla a na místě musel zůstat, dokud náklad nepřeloží jinam.

Během jediného dne odhalily hlídky desítky podobných přestupků. Kontroly proto budou probíhat i v dalších dnech.

vbo, Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události