Domácí

Při výjezdu hasičů jde o vteřiny, průjezd ale často blokují zaparkovaná auta

Při výjezdu hasičů k zásahu jde vždy o vteřiny. Jenže často jednotkám komplikují cestu ostatní řidiči. V pátek se na tento problém hasiči snažili upozornit ukázkovou jízdou uprostřed sídliště Řepy v Praze. Problémem pro hasičskou techniku bývají třeba úzké silnice se zaparkovanými auty. Přitom řidiči jsou povinni při parkování dodržovat třímetrovou uličku.

Největší problém zaznamenávají hasiči při výjezdech na sídlištích, kde je největší koncentrace zaparkovaných aut. Parkoviště jsou často přeplněná, řidiči často parkují i tam, kde nemají. To často komplikuje práci hasičů. Především pro projíždění těžké techniky a cisteren.

Hasiči pak musejí buď velmi rychle vymyslet objízdnou cestu, nebo vystoupit a ručně překážející auto posunout. Reportéři TV Nova se přesvědčili, že s každým špatně zaparkovaným autem se prodlužuje čas příjezdu k požáru a hašení, ale může se také výrazně zkrátit dosah například hasičské plošiny.

Podle hasičů se stav průjezdnosti stále zhoršuje. Je to kvůli zvyšujícímu se počtu i velikosti aut. Proto přišli hasiči s celorepublikovým projektem nazvaným "tři metry k životu", kterým na problém chtějí upozornit.

Související obsah

Reportéři se přesvědčili na sídlišti v Řepích, o kolik se prodlouží dojezd, pokud například cisterna s plošinou nemůže ulicí projet. Čas dojezdu se často prodlouží i čtyřnásobně. Přitom řidiči musí třímetrovou šířku při parkování ze zákona dodržovat.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události