Bezpečnost

Babičku štvou řidiči překračující rychlost. Zpomaluje je fénem!

Babičku štvou řidiči překračující rychlost. Zpomaluje je fénem!
Zdroj: Twitter / Montana Highway Patrol

Stala se čestným strážníkem, dokonce o ní píše časopis Time jako o babičce z Montany, která vzala spravedlnost do svých rukou. Patti Baumgartnerová z americké Montany totiž po svém dohlíží na dodržování předpisů na silnici nedaleko svého domu v městečku Polson.

Sedí na křesílku u silnice, v ruce drží bílý fén na vlasy a předstírá, že s ním měří rychlost projíždějících aut. Patti Baumgartnerová se tak snaží zpomalit nezodpovědné řidiče nedaleko svého domu.

“Spousta lidí si stěžuje, že tu nemohou ani chodit nebo jezdit na kolech. Já bych se tu ani na kole neodvážila,” popsala situaci na místní silnici pro regionální televizní stanici 8KPAX.

Řada řidičů v místech překračuje povolenou rychlost a seniorka už toho měla dost. Její syn ji vyfotil s jejím ručním “radarem” a poslal snímek na místní dálniční policii.

Vypadá to trošku naivně na to, aby se řidiči skutečně nachytali. Ale fotky se každopádně šíří jako virál po sítích, zaujaly americká média a také policisty.

Baumgartnerová se za svou snahu o zvýšení bezpečnosti stala čestným strážcem pořádku. Dokonce dostala vlastní klobouk a odznak.

“V Montaně máme problém s rychlostí a tohle je skvělý kreativní nápad pro veřejnost, jak se s tím dá trochu bojovat, aniž by lidé byli příliš naštvaní,” popsal pobaveně Noah Pesola z místní dálniční patroly. "Dělá něco pro místní obyvatele i pro dobro svých vnoučat, která v oblasti také bydlí. Myslel jsem, že bude skvělé dát jí klobouk a odznak, aby vypadala trochu víc oficiálně,“ dodal.

Počet obětí dopravních nehod v Montaně sice klesá, ale čísla jsou pořád hodně vysoká. Podle studie z loňského roku měla třetí nejvyšší podíl obětí dopravních nehod ze všech amerických států.

Související obsah

Baumgartnerová podotkla, že sice nedokáže zjistit, nakolik její fén opravdu řidiče zpomaluje, ale prý ve své snaze bude určitě dál pokračovat. Jen to bude mít trochu těžší, když se teď její trik proslavil. Ale třeba vymyslí jiný…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události