řidiči

Řidiči z kolony odjeli v protisměru uličkou! Vězení jim nakonec nehrozí

Policisté ukončili vyšetřování případu z dálnice D7 na Kladensku. Třicet řidičů, kteří se podle kamerových záznamů na dálnici obrátili do protisměru a odjeli záchranářskou uličkou, nespáchalo trestný čin, ale přestupek.

Případ policie uzavřela po více než dvou měsících. Na začátku července se některým řidičům zřejmě nechtělo čekat v koloně před nehodou osobního auta a kamionu u Knovíze na Kladensku ve směru na Prahu. Otočili se proto do protisměru a odjeli ke sjezdu záchranářskou uličkou.

Při vyšetřování policisté zjistili, že se na dálnici nepochopitelně zachovalo třicet řidičů. "Podle policie spáchalo přestupek za jízdu v protisměru celkem třicet řidičů, což doložily i záběry z palubních kamer," uvedla pro portál deník.cz policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policisté proto případ předaly příslušnému správnímu orgánu, který rozhodne o trestu. Řidičům hrozí pokuta ve výši pět až deset tisíc korun, sedm trestných bodů a odebrání řidičského průkazu na půl roku až celý rok.

Související obsah

Původně policie incident z D7 vyšetřovala pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Za to by bezohledným šoférům hrozilo vězení. Nakonec ale policisté rozhodli o tom, že se trestný čin nestal a šlo "jen" o přestupek.

Podobně zneužil záchranářskou uličku i řidič na D1:


 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události