Moravská Třebová

Řidič autobusu zuřivě předjížděl! Ze silnice málem vytlačil kamion

Neuvěřitelné riskování předvedl řidič dálkového autobusu. Během předjíždění ve stoupání hned na dvou místech ohrozil všechny kolem sebe. Celý manévr zaznamenala palubní kamera řidiče kamionu. A případem už se zabývá policie.

Řidič Martin si z nedávné cesty odnesl nepříjemný zážitek. Musel se svým kamionem prudce brzdit a sjet až na krajnici, aby ho nesmetl zuřivý autobusák. Navíc o něco dále na konci stoupání řidič dálkového autobusu začal předjíždět znovu, a ještě mnohem nebezpečněji. Oba nebezpečné manévry zachytila Martinova kamera.


Stalo se to na hlavním tahu mezi Mohelnicí a Moravskou Třebovou. Řidič autobusu přitom musel vědět, že nestihne bezpečně předjet. Vytlačil nákladní auto vedle sebe až na krajnici a ohrozil i protijedoucí osobák. Jen díky obrovskému štěstí vše nekončí havárií.


Martin už incident nahlásil policii a ta ho bude řešit. "Řidič autobusu zachycený na videu velice riskantně předjíždí, ohrožuje svým jednáním ostatní účastník silničního provozu," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Související obsah


Hrozit mu může vysoká pokuta a zákaz řízení. Kromě policie případ řeší i jeho zaměstnavatel. Řidiči autobusu hrozí vyhazov. "Říkal, že měl nějaký problém, že udělal chybu, že tam zmáčkl nějaký kamion," řekl jednatel autobusové firmy.


To 52letému řidiči, který svým kamionem při předjíždění letos v lednu v Bavorsku ohrozil protijedoucí autobus a další auta, hrozí mnohaleté vězení. V Německu, kam ho vydaly české úřady, se totiž bude zpovídat z pokusu o vraždu.
 

David Pik, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události