Kuriozita

Německá policie se nestačila divit. Čech vezl v autobusu celého passata!

Německá policie se nestačila divit. Čech vezl v autobusu celého passata!
Zdroj: Polizeidirektion Kaiserslautern

Hodně neobvyklý úlovek uvízl v síti německých policistů na dálnici v Porýní-Vestfálsku. Český řidič tam převážel starého passata uvnitř ještě staršího autobusu! Informoval o tom deník Bild.

Po dálnici někdo veze v autobuse auto! Tak nějak znělo první hlášení, které přijali policisté z německé dálnice A6 u Kaiserslauternu. Podivnou historku jim brzy potvrdili i další řidiči.

Hlídka vyjela na místo a zastavila historický autobus Karosa z roku 1976, který si to šinul směrem na francouzské hranice. Když policisté navedli čtyřicetiletého českého řidiče na odpočívadlo, nechali si ukázat náklad - v zadní části autobusu mezi pneumatikami, kanystry a sudy na benzín skutečně “seděl” starý Volkswagen Passat.

Související obsah

Řidič pak hlídce předvedl, že má autobus speciálně upravený - zadní část se dá vyklápět, aby se dal naložit objemný náklad. Německá policie ale pro speciální úpravu neměla pochopení. Nařídila řidiči automobil vyložit. V jízdě mohl pokračovat až když na místo povolal své známé, kteří mu pomohli passata odvézt na vhodném přívěsu.

Za převážení volkswagenu v autobusu teď hrozí Čechovi pokuta ve výši několika set eur.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události