Za volantem

Jak je to možné? Kamion na rovné silnici udělal stojku a skočil na dům

Jak je to možné? Kamion na rovné silnici udělal stojku a skočil na dům
Zdroj: Facebook / Sharon Gauthier

Jedete v klidu z práce, před vámi absolutně rovný úsek silnice, pohodička. Ale pak se stane něco, co na první pohled odporuje fyzikálním zákonům. Podívejte se na záběry kuriózní nehody, je na nich náklaďák, který z nepochopitelných důvodů dělá stojku. Bohužel se u toho opírá o dům…

Nevěnovat pozornost řízení se nevyplácí. Byť je to jen na kraťoučký okamžik. Podívejte se, co se ve zlomku vteřiny může odehrát na naprosto přehledném úseku silnice.

Z dálky nehody vypadá hodně bizarně. Kamion jede po absolutně rovné široké silnici, pak ale náhle vybočuje přes krajnici. Vypadá to, že řidič usnul nebo se nevěnoval řízení a jeho náklaďák skončí na boku v příkopu.

Jenomže on se místo toho zvedá na předek. Chvíli stojí kolmo vzhůru, pootáčí se kolem své osy a pak neomylně usedá na střechu venkovského domu. Mimochodem, v celém rovném úseku stojí u silnice pouhé dva domy…

Nehodu natočil na palubní kameru Denis Lefevbre na silnici nedaleko Sudbury v kanadském Ontariu, když se v pondělí vracel z práce. Nejspíš chvíli nevěřil, co se před ním právě odehrálo. A hodně zíral i 24letý řidič kamionu - na záběrech je vidět, jak vyskakuje ze svého vozu, rychle odstupuje a sleduje, co napáchal.

Související obsah

Při bližším pohledu je příčina podivné nehody o něco jasnější. Každopádně to byla to neuvěřitelná shoda náhod: Příkop podél hlavní silnice je pár metrů před bílým stavením sveden do propustku pod odbočkou k domům. Řidič náklaďáku ztratil kontrolu nad svým vozem přímo před ním. Kamion se dostal do škarpy, normálně by si nejspíš lehl na bok, ale náraz do betonové překážky ho vymrštil do vzduchu.

Náklaďák se pak ještě sklouzl po elektrickém vedení, kterého přizvedlo, a nakonec se usadil ve střeše domu. Poničený je dům, kamion i několik sloupů vedení.

Související obsah

Naštěstí nikdo nebyl při nehodě zraněn - ani mladý řidič, ani jeho o rok starší spolujezdec, ani žádný člen rodiny, která v té době nebyla uvnitř domu.

Nehodu vyšetřuje ontarijská policie, podle portálu Jalopnik.com zatím nevznesla žádné obvinění.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události