Domácí

Mobil v ruce, čtení novin: Policie zveřejnila video s nepozornými řidiči!

Dopravní policisté si došlápli na nezodpovědné řidiče. V rámci bezpečnostní akce zjistili, že téměř čtvrtina kontrolovaných šoférů porušila bezpečnostní předpisy. Mnozí z nich přitom při řízení nedávali pozor a koukali do mobilu, telefonovali, dívali se na televizi, anebo si četli noviny.

Celorepublikové dopravně bezpečnostní akce se zúčastnilo na 300 policistů. Jejich cíl byl jasný - odhalit nezodpovědné chování řidičů. "Prioritně jsme se zaměřovali na věnování se řízení vozidla, zejména na zákaz používání mobilních telefonů během jízdy," uvedla mluvčí středočeské policie Veronika Čermáková.

A porušení předpisů policie odhalila opravdu požehnaně. "Během celé akce policisté zastavili a zkontrolovali více než 2685 vozidel a zjistili 601 přestupků. Celkem 556 přestupků vyřídili na místě pokutami ve výši 204 600 korun," sdělila Čermáková.

Nejčastějším prohřeškem bylo nepoužití bezpečnostních pásů. Další téměř stovka řidičů se nevěnovala řízení - většina z nich držela v ruce telefon. Několik těchto případů policie ukázala i ve zveřejněném videu, kde dva řidiči kamionu při jízdě telefonují a jeden píše zprávy. Ve chvíli, kdy zmerčili policisty, mobil okamžitě odložili.

Související obsah

Někteří se za volantem zřejmě nudili, a tak si dlouhou chvíli krátili čtením novin nebo sledováním televize či DVD. Další řidiči neměli například vyhovující technický stav auta, dálniční známku, někteří dokonce ani řidičák. Policisté odchytili rovněž šoféry, kteří řídili pod vlivem alkoholu či drog. Těm nyní hrozí pokuta ve výši 25 až 50 tisíc korun a zákaz řízení na jeden až dva roky.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události