Nehoda

Senior vybrzdil traktor! Kvůli šíleným manévrům létala kuřata, zrní i fekálie

Další neuvěřitelné a hodně nebezpečné kousky českých řidičů - během jediného dne dva různí šoféři smetli ze silnice dva traktory. Naštěstí se nikomu nic nestalo, hrůzně vypadající střety odnesla “jen” technika a také převážený náklad.

Sedmdesátiletý senior za volantem Škody Octavia se “předvedl” na silnici od Draženova na Březí na Domažlicku. Nechtěl se zdržovat za traktorem a rozhodl se pro nepochopitelný manévr. Vůbec mu nevadilo, že má za autem přívěsný vozík.

Začal traktor s valníkem předjíždět, což by v celkem přehledném úseku nebylo nic divného. Jenomže když traktor předjel, nečekaně prudce zabrzdil, aby hned poté odbočil doleva na polní cestu. “Třiadvacetiletý traktorista aby zabránil střetu, strhl řízení vpravo mimo komunikaci,” popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Celý manévr je vidět ve videu v úvodu článku. Pořídil ho řidič, který měl nebezpečnou situaci přímo před sebou. Viděl, jak traktor v kotrmelcích vletěl do příkopu a narazil do stromu, který přerazil. Náklad obilí se vysypal na silnici. Traktorista měl velké štěstí, že vyvázl bez zranění. “Oba řidiči měli negativní dechové zkoušky. Škoda na traktoru byla vyčíslena na 500 tisíc korun, na přívěsu traktoru na 50 tisíc korun a na nákladu obilí vznikla škoda 20 tisíc korun,” doplnila mluvčí.

Nehoda se stala minulý týden ve čtvrtek dopoledne. Ve stejný den jen o pár hodin dřív a o 50 kilometrů dál nebezpečně boural další traktor. U Mochtína na Klatovsku ho ještě v ranní tmě smetl náklaďák.

Jednatřicetiletý šofér skříňového renaultu nejspíš nedával pozor na cestu. Na silnici z Klatov na Horažďovice před sebou neviděl traktor s přívěsem a zezadu do něj vletěl.

Související obsah

Ani tentokrát se naštěstí nikomu nic nestalo. Ale na silnici nehoda způsobila slušnou spoušť: Ze zničeného náklaďáku se vysypala mražená kuřata, Zetor právě převážel fekálie…

Zdroj: Krimi Plzeň
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události