Parkování

Drsný spor o parkování v Praze! Muž skočil na kapotu jedoucího auta

Že parkování není v Praze jednoduché, ví každý řidič, který v poslední době zavítal do hlavního města. Když vám navíc vyfoukne místo někdo, kdo kvůli tomu neváhá spáchat přestupek, je to o nervy. Ty ztratil minulý týden jeden z řidičů na Praze 2. Rivala nejdříve zablokoval a chtěl jeho přestupek řešit s policií, když na to ale druhý řidič nemínil čekat a pokusil se přesto odjet, muž skočil na kapotu auta, které s ním ujelo několik metrů!

Neskutečnou scénu zachytila ve čtvrtek kamera pražských strážníků v Praze 2. "Díky nerespektování dopravního značení a průjezdu v protisměru získal muž parkovací místo, do kterého již zajížděl řidič jiného vozidla," uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Přestupek se stal před budovami Státní veterinární správy a Městského soudu. Řidič tmavého vozidla projel krátkou spojkou ze Slezské ulice a odbočoval na parkoviště v Blanické ulici před veterinární správou, odkud vyjížděl jiný vůz. Toho si ale všimla i osádka stříbrného vozu, která si cestu zkrátila jednosměrkou a do místa se nacpala dřív, než řidič, který dodržoval pravidla.

To se mu ale vůbec nelíbilo. Muž upozornil policisty, a když si pak všiml, že se osádka vozu vrací a chce odjet, nacouval za jejich vůz a zablokoval je. Na to ale druhý řidič zareagoval po svém – ukázal, že z jednosměrek si moc nedělá.

Související obsah

Přejel přes obrubník a jednosměrkou se snažil odjet. Druhý řidič mu skočil na kapotu a snažil se jej zastavit. Stříbrný vůz ale odjížděl i s ním. Vše viděl jeden ze strážníků, kterému zrovna skončila směna.

"Krátce po skončení denní směny zahlédl strážník odcházející ze služby osobní vozidlo stříbrné barvy vjíždějící do protisměru v Blanické ulici v Praze 2. Na kapotě motoru ležela osoba, která se přidržovala stěračů, a její tělo se smýkalo ze strany na stranu v rytmu jízdy. Strážník okamžitě zareagoval. Postavil se vozu do cesty a ráznými gesty ho přinutil zastavit," uvedla Seifertová.

Související obsah

Řidič se ale opět rozjel a snažil se pokračovat směrem k náměstí Míru. Druhý muž se držel stěračů a odmítal se pustit. Strážník chytil kliku auta a chtěl ho otevřít, to ale zrychlovalo a on se musel pustit.

"V běhu však neustal a tak se mu podařilo vozidlo opět dostihnout ve Slezské ulici, kde zastavilo u přechodu pro chodce. Stejný postup spočívající v zákonných výzvách tentokrát slavil úspěch. Řidič i pasažér z kapoty opustili vozidlo a bez dalších incidentů vyčkali na příchod policistů," dodala Seifertová s tím, že strážníci celou věc předali státním policistům.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Parkování

Důležité Události