Domácí

Tragický týden, na českých silnicích zemřelo nejméně 14 lidí!

Tragický týden na českých silnicích. Ještě nejsou zcela uzavřené statistiky, ale policie už eviduje 14 smrtelných dopravních nehod. Dopravní experti to přičítají brzkému stmívání a deštivému počasí s mlhami.

Série tragických nehod začala v pondělí. U Svitav se čelně střetla dvě auta. Řidič zelené Felicie na místě zemřel. Ve stejnou dobu čelní náraz aut u Jablůnkova na Frýdeckomístecku nepřežil další řidič. Pět zraněných rozvezli záchranáři do nemocnic.

Úterý bylo nejtragičtějším dnem týdne. Zemřeli čtyři lidé. Na Vysočině a Pardubicku po jednom, v Jihomoravském kraji dva při železniční nehodě. Vlak tam Dacii dotlačil až k železniční zastávce. "Zemřel 21letý řidič a jeho 15letá spolujezdkyně," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Jediným dnem, kdy se na silnicích v Česku neumíralo, byl čtvrtek. V pátek série pokračovala třemi smrtelnými nehodami. V Hradci Králové, Brně a u Rokycan.

V sobotu zemřeli dva lidé. Na obchvatu Kolína přejížděl řidič senior do protisměru přímo pod kamion. V Hodějicích na Brněnsku vjelo auto před rozjetý vlak.

V neděli ráno v obci Větřní na Českokrumlovsku zemřel na přechodu senior. "Došlo ke střetu chodce s dodávkou," sdělila mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Související obsah

V půl druhé odpoledne v Rumburku osobní auto srazilo matku s dcerou. "Starší žena podlehla zraněním. Mladší ženu vrtulník pak transportoval do ústeckého traumacentra," popsal mluvčí ústecké záchranky Prokop Voleník.

Podle dopravního experta se na nehodách podepsalo deštivé počasí s mlhami a ranní i večerní šera. Řidiči totiž jezdí, jako by bylo suché léto. "Teď je období, kdy řada řidičů dojíždí letní gumy. Při rychlosti 130 km/h, když je na povrchu silnice půlcentimetrová vrstva vody, tak celkově pod automobilem za jednu sekundu proteče 140 litrů vody. 35 litrů musí odvést každá pneumatika, aby automobil pořád zůstával v kontaktu s vozovkou," vysvětlil dopravní expert Roman Budský.
 

Ivan Berka / klma, tn.cz / TV Nova

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události