Soud

Šílený manévr Čecha v Německu: Soud řekl, zda to byl pokus o vraždu!

Šílený manévr Čecha v Německu: Soud řekl, zda to byl pokus o vraždu!
Zdroj: TV Nova

Dvaapadesátiletý český řidič od ledna pyká za nebezpečnou jízdu na německé silnici nedaleko hraničního přechodu Strážný. Při předjíždění přes plnou čáru se málem srazil s autobusem. Na muže byl vydán eurozatykač a hrozilo mu dokonce doživotí. Soud teď rozhodl, jak to bude s obviněním z pokusu o vraždu.

Doživotního trestu se český řidič kamionu nejspíš už obávat nemusí. Soud v bavorském Pasově obvinění z pokusu o vraždu odmítl. “Neexistují dostatečné důkazy pro takto závažné obvinění,” uvedla pro regionální deník Passauer Neue Presse mluvčí soudu Kristin Wendlerová.

Dvaapadesátiletý Čech se ale bude zpovídat z úmyslného ohrožení bezpečnosti silničního provozu, za což mu hrozí až čtyři roky vězení.

Incident se stal 22. ledna poblíž města Freyung na silnici B12 vedoucí k českým hranicím. Kamioňák tam ve zúžení před křižovatkou převedl hrozivý manévr - předjížděl přes dvojitou čáru a málem způsobil srážku s protijedoucím autobusem.

Související obsah

Natočila ho při tom kamera z jiného vozu. Připomeňte si hrozivý okamžik v lednové reportáži TV Nova:

Vsetínská přepravní firma, pro kterou muž jezdil, s ním okamžitě rozvázala pracovní poměr. Němci pak vydali evropský zatykač a v březnu šoféra v jeho bytě na Brněnsku zatkla policie. Na konci května české soudy rozhodly o vydání do Německa, kde proti němu státní zástupce v srpnu podal obžalobu.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události