Přechod pro chodce

Kde se stala chyba? Zpackaný přechod s ostrůvkem baví internet

Kde se stala chyba? Zpackaný přechod s ostrůvkem baví internet
Zdroj: Facebook/@PrecoLudomHrabe

Přechod pro chodce má uprostřed travnatý ostrůvek, kterému se musí vyhýbat chodci i cyklisté. Podivnost vznikla na frekventované křižovatce v bratislavské čtvrti Petržalka. Teď baví internet.

Přechod se zelenou oázou, není moc míst na světě, kde si na přechodu můžete udělat piknik. Podobné komentáře se objevily pod fotkou bratislavského přechodu pro chodce na sociálních sítích.

Přechod přes Kutílkovu ulici v Petržalce má totiž dost zvláštní umístění. Vede přímo přes travnatý ostrůvek oddělující oba směry čtyřproudové silnice. Kde se stala chyba?

Po rekonstrukci vozovky měl vzniknout bezpečnější přechod v nové trase, na kterou navádějí z chodníku i vodící pásy pro nevidomé. Jenomže silničáři tak nějak zapomněli zebru přemalovat. Místní upozorňují, že přejít frekventovanou silnici je mnohdy už tak dost nebezpečné, nesmyslná překážka jim cestu ještě víc komplikuje.

Chyba se stane, ale její odstranění trvá už dost dlouho. Podle webové stránky odkazprestarostu.sk samospráva o problému ví minimálně od loňského listopadu, kdy magistrát dostal podnět na přemalování zpackaného dopravního značení.

“Děkujeme za Váš podnět. Podnět byl předán příslušnému útvaru Magistrátu hlavního města SR Bratislava na posouzení/vyřízení. O výsledku Vás budeme informovat,” napsalo tehdy oddělení pro vztahy s veřejností.

Související obsah

Nic se nedělo a tak letos na jaře byl podnět poslán znovu. “Mrzí nás, že jsme tento podnět ještě nevyřešili, ubezpečujeme vás však, že o něm víme a o řešení vás budeme informovat. Děkujeme za trpělivost a za to, že nám pomáháte udělat naše město krásnějším,” zněla odpověď. Následovalo ubezpečení, že silničáři přemalují přechod během května.

Nepovedlo se. Další urgence přišla v červnu i v červenci… Tak snad se místní brzy dočkají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Přechod pro chodce

Důležité Události