Za volantem

Záhadný přechod v lesích. Nikam nevede a nikdo se k němu nehlásí

Záhadný přechod v lesích. Nikam nevede a nikdo se k němu nehlásí

Je to přechod pro srnky, houbaře, nebo prostě silničářům zbyla barva a nevěděli, co s ní? Silnici u Heřmanče v jižních Čechách uprostřed lesa z ničeho nic přetíná přechod pro chodce. Nenavazuje na něj žádná cesta ani cyklostezka, takže spojuje maximálně příkopy na obou stranách vozovky.

Je to jedna z mnoha absurdit na našich silnicích: Přechod, který vede odnikud nikam. Řidiči jen nechápavě kroutí hlavami. “Čekali jsme chvíli na nějaké přecházející a překvapivě jsme se žádného nedočkali...,“ napsal s nadsázkou reportér TV Nova David Pik, který podivný přechod vyfotil. “Nikde žádná lesní cesta, ani nic podobného. Ten přechod vůbec nikam nevede,“ dodal.

Související obsah

K přechodu na silnici druhé třídy se nehlásí ani Jihočeský kraj, ani silničáři. “Přechod nebyl naznačen ani správou silnic ani sjednaným dodavatelem. Místně příslušným odborem dopravy nebylo vydáno stanovení o místní úpravě provozu,“ vzkázala mluvčí kraje Kateřina Koželuhová po konzultaci s vedením krajské správy a údržby silnic.

Na fotkách je vidět, že přechod není vyznačen zrovna pečlivě. I podle kraje je to amatérská práce. “Přechod byl naznačen neznámou osobou a dle úhlu pohledu se jedná buďto o vandalismus, či recesi,“ míní mluvčí Koželuhová.

Zvláštní sranda… Každopádně na silnici nemá tento “přechod“  co dělat a krajská správa silnic vzkázala, že ho odstraní.

Víte o podobných absurditách či kuriozitách na silnicích? Pošlete nám je na [email protected]

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události