Kamion

Velký hazard. Čtvrtina kamionů má sjeté gumy, ukázal test TV Nova!

Řidiči kamionů často ohrožují sebe i ostatní lidi na silnicích. Podle zjištění Televize Nova jezdí každý čtvrtý z nich na sjetých pneumatikách. A může to být ještě horší. Někteří z nich se prý své kamiony nechystají přezout ani na zimu, Většinou kvůli vysoké ceně pneumatik.

Třeba pan Gruss má jen poloviční vzorek, který by v případě nepříznivého počasí měl mít na hnací nápravě svého kamionu. Vyhláška sice stanoví nutnost mít zimní pneumatiky až od 1. listopadu, odborníci ale doporučují nenechávat to na poslední chvíli.

"Já už jsem měl přezouvat minulý týden, ale předběhl mě kolega. A pak byla nějaká práce, tak se pojede teď," dušuje se řidič kamionu Jiří Gruss.

A podobně na tom byl s hloubkou vzorku i vedle stojící pan Konečný. A sjeté pneumatiky měli i další řidiči.

Třeba na jihlavském parkovišti objevil štáb TV Nova zhruba 20 kamiónů, hned pět z nich podle provedeného měření nevyhovovalo předpisům.

Související obsah

 

Majitelé dopravních firem leckdy kupovat nové pneumatiky nechtějí - je to prý drahé. Jenže tak riskují bezpečnost svých řidičů i všech dalších okolo. Přitom zledovatělé silnice hlavně v kopcích velmi často blokují právě uvízlé kamiony.

"Určitě se to ve valné většině snaží dodržovat, protože je v jejich zájmu, aby dodávka dojela včas na místo určení," myslí si mluvčí asociace dopravců Česmad Martin Felix.

Přezuto už budou muset mít bez výjimky všichni řidiči kamiónů od 1. listopadu.

 Podívejte se na reportáž TV Nova, jak policisté kontrolují pneumatiky kamionů:

pez, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kamion

Důležité Události