Silničáři

Těžko na cvičišti… Silničáři z Hradecka vyrazili trénovat na polygon

Pětina všech silničářů - řidičů z Královéhradeckého kraje, hlavně ti služebně nejmladší, byla v úterý trénovat. Na tamním polygonu, který jim simuloval zimní podmínky, s plně naloženými sypači zkoušeli, co je v zimě čeká.

Na jedné straně 22 tatrovek a dalších vozů silničářů naložených solí nebo pískem a v nich 44 služebně mladých, a tedy ne příliš zkušených, silničářů - a na straně druhé polygon simulující kluzké silnice.

Zpočátku si řidiči sypačů nástrahy tratě jen lehce oťukávali a stroje poměrně šetřili. Pak to ale rozjeli naplno.

Nejzákeřnější byl nájezd na vodou kropenou kluzkou plochu, před kterou navíc sypač s desetitunovým nákladem dostala do smyku speciální deska.

"Takový jako trhání zubů. Víte, že to přijde, je to takový nepříjemný. Ale jako příprava na zimu dobrá," hodnotil trénink jeden ze silničářů.

Ředitel silničářů, který zaměstnancům praktické cvičení naordinoval, o nich i přes drobné karamboly mluvil s respektem.

Související obsah

"Já sám nemám řidičák na nákladní auto, natož abych si za to troufal sednout tady na polygonu," přiznal ředitel Údržby silnic Královéhradeckého kraje Jiří Brandejs

Jak moc řidičům, kteří jsou na zasněžených a namrzlých silnicích většinou jako první, nabyté zkušenosti pomohou, budeme moct zkontrolovat hned, jak napadne první sníh.

vbo, Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události