Policie

Porouchané auto očesali zloději. Majitel dostal od policistů pokutu

Porouchané auto očesali zloději. Majitel dostal od policistů pokutu
Zdroj: Policie ČR

Po nájezdu zlodějů toho z odstavené Škody Felicie moc nezbylo. Majitel se obrátil na policii, jenomže si ušil bič sám na sebe - dostal pokutu za to, že auto nemělo technickou.

Čtyřiatřicetiletý muž z Přerovska svoje auto už asi dohromady nedá. Kvůli poruše ho musel odstavit na polní cestě, kde si starou Felicii vyhlédli zloději. Na výsledek jejich řádění je žalostný pohled.

Z nehlídaného auta během několika dní zmizelo skoro všechno, co šlo rychle odmontovat a mělo nějakou cenu - zadní kola včetně pneumatik, víčko palivové nádrže, ochranné těsnící lišty dveří, boční směrová světla, přední znak Škoda, airbag řidiče, plastový kryt spínací skříňky, autorádio, hlava řadicí páky, výplně zadních dveří, autobaterie, dokonce nádržka na chladicí kapalinu. A ztratil se i velký techničák, který údajně majitel nechal uvnitř.

Muž se v pondělí obrátil na policisty, kterým odvyprávěl, že auto na polní cestě u obce Ohrozim na Prostějovsku nechal asi před deseti dny kvůli poruše. Policisté ale zjistili, že tam stálo delší dobu, nejméně od začátku října.

Nejenže muž přišel o výbavu svojí škodovky, musel ještě připlatit tisíc korun navíc.

”Při provedeném šetření všech okolností případu policisté zjistili, že vozidlo na místě stojí nejméně již od prvních dnů tohoto měsíce a již v době jeho odstavení nemělo platnou technickou kontrolu. Tím se jeho majitel dopustil přestupku, za který mu policisté uložili pokutu tisíc korun," doplnil policejní mluvčí František Kořínek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události