Škoda Auto

Tohle je nový volant pro škodovky. Vyjede s ním čtvrtá generace Octavie

Tohle je nový volant pro škodovky. Vyjede s ním čtvrtá generace Octavie
Zdroj: Škoda Storyboard

Škodovka u čtvrté generace modelu Octavia výrazně zasáhla do interiéru. Jedno z novinek je volant, který už nebude mít tři ramena, ale pouze dvě. Jak bude vnitřek nové Octavie vypadat, naznačila automobilka na designových skicách. Čtvrtá generace modelu bude mít svou světovou premiéru 11. listopadu v Praze.

Dvě designové skici nabízejí první ukázku nového konceptu interiéru nastupující generace Škody Octavia. Mladoboleslavská automobilka poprvé sází na přístrojovou desku uspořádanou v několika různých úrovních. A novinkou bude i dvouramenný volant s tlačítky a otočnými ovladači, usnadňujícími ovládání jednotlivých funkcí.

Přístrojová deska je rozdělena do několika úrovní. “Svými liniemi a barvami pod velkým a volně v prostoru stojícím centrálním displejem citují typické tvary masky chladiče vozů značky Škoda,” popisuje automobilka.

Související obsah

Čtvrtá generace nejprodávanějšího modelu v historii tuzemské značky má nabídnout uvnitř více místa než jeho předchůdce. Pocit prostornosti má vizuálně umocnit šířka a jednoduché linie přístrojové desky.

Související obsah

Na středovém panelu nahradí běžný volič automatické převodovky malý přepínač. Jeho prostřednictvím se řadí jednotlivé režimy převodovky DSG pomocí technologie shift-by-wire, tedy elektronicky bez přímé mechanické vazby. V nové generaci modelu bude k dispozici poprvé i třízónová klimatizace Climatronic.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události