Domácí

Slavnostní premiéra, Škoda ukázala novou generaci modelu Octavia

Slavnostní premiéra, Škoda ukázala novou generaci modelu Octavia
Zdroj: Škoda Auto

Společnost Škoda Auto v pondělí představila novou generaci modelu Octavia. Ti, co nemohli dorazit přímo na oficiální premiéru, ale nemuseli zoufat, celou prezentaci totiž mohli zájemci sledovat on-line. Přenos začal v 19:00.

V pondělí večer představila společnost Škoda Auto novou generaci modelu Octavia, v 19:00 středoevropského času začala slavnostní premiéra, která se odehrála v Praze. Lidé, kteří na akci nedorazili, si mohli vychutnat přímý přenos ze slavnostní premiéry na TN.cz.

Model Octavia je dlouhodobě nejprodávanějším vozem značky Škoda. "Předchozích generací se prodalo přibližně šest a půl milionu kusů a v roce 2018 byla Octavia na několika evropských trzích dokonce nejprodávanějším modelem vůbec," uvedla společnost na svých stránkách.

Škoda již před oficiálním představením zveřejnila několik detailů a skic interiéru. Čtvrtá generace by měla přinést nově tvarovanou palubní desku.

Související obsah

„Tvar přístrojové desky se inspiroval charakteristickou čelní maskou vozů Škoda a vytváří opěrku ruky usnadňující ovládání volně stojícího centrálního displeje. Kromě toho jsme navrhli zcela novou podobu volantu a vůbec poprvé bude mít nová Octavia automatickou převodovku se systémem shift-by-wire. Středová konzole vozu tak dostala úplně nový ráz, což se odrazilo v designu celého interiéru,“ uvedl Olivier Stefani, šéfdesignér společnosti Škoda Auto.

Na novou podobu modelu Octavia se můžete podívat zde:

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události