železniční přejezd

Řidiči jsou nepoučitelní! Na přejezdech dál zbytečně riskují

Jihomoravští policisté v minulém týdnu kontrolovali bezpečnost na železničních přejezdech. Přistihli 19 řidičů, kteří se dopustili závažných přestupků.

Jihomoravští řidiči stále nesmyslně riskují na železničních přejezdech a vjíždějí na ně v době, kdy je to zakázáno. Policejní kontroly odhalily, že řidiči nerespektují světelnou signalizaci.

Na přejezd mnohdy vjíždějí ještě krátce po spuštění výstrahy a také po projetí vlaku - v době, kdy se teprve zdvíhají závory, ačkoliv červená světla ještě stále blikají. Riskování u železničních přejezdů přitom může mít tragické následky.

To se stalo například při nehodě v Černožicích na Královéhradecku. Vlak tam letos v červenci smetl škodovku, která vjela na přejezd i přes fungující světelné i zvukové výstražné znamení. Než se soupravu podařilo zastavit, tlačila před sebou auto ještě zhruba 300 m. Kromě 32leté řidičky zemřel také její 47letý manžel a jejich dvě malé děti.

Související obsah

Necelé dvacítce řidičů, kteří na Brněnsku podobně riskovali, teď hrozí ve správním řízení pokuta do pěti tisíc korun a zákaz řízení až na půl roku.

Kontroly odhalily i 20 řidičů, kteří výrazně překročili povolenou rychlost, když se k přejezdu blížili. Před zraky policistů také na červenou přešlo pět chodců.

Věra Müllerová/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události