Domácí

Svědci vytáhli řidiče z hořícího trabantu, ten se srazil s octavií

Svědci vytáhli řidiče z hořícího trabantu, ten se srazil s octavií
Zdroj: HZS Středočeského kraje

V sobotu dopoledne mohla vážná nehoda dvou osobních aut na Nymbursku skončit tragédií. Trabant totiž začal po nehodě hořet, uvnitř zůstal zaklíněný řidič. Dva svědci nehody neváhali nasadit vlastní životy a i přes hrozící nebezpečí se vrhli zraněnému muži na pomoc. Z hořícího auta se jim ho naštěstí podařilo vytáhnout. Popáleného řidiče trabantu do nemocnice transportoval vrtulník.

Po půl desáté přijala tísňová linka hlášení o nehodě dvou aut na silnici 330 za výjezdem ze Sadské směrem k obci Zvěřínek. V jednom z nich zůstal uvězněný řidič a nemohl se dostat ven. Trabant, ve kterém byl zaklíněný řidič, začal hořet.

Dva svědci proto neváhali a vrhli se na pomoc zaklíněnému řidiči, z auta se jim ho naštěstí podařilo dostat. Hasiči po příjezdu na místo začali s hašením a také s ošetřováním zraněného, kterého si následně převzala záchranná služba.

Lékař následně rozhodl, že bude nutné na místo povolat vrtulník letecké záchranné služby, který pak muže transportoval na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Druhý řidič také skončil v nemocnici.

Související obsah

"Velké poděkování patří dvěma řidičům, kteří neváhali a s nasazením vlastního života dokázali z hořícího vozidla vyprostit zraněného řidiče před příjezdem záchranných složek," uvedl k případu mluvčí hasičů Petr Svoboda.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události