Domácí

Tragický týden, na českých silnicích přišlo při nehodách o život 18 lidí!

Za poslední dny zemřelo na silnicích v Česku nejméně osmnáct lidí. Jde o jeden z nejtragičtějších týdnů v tomto roce. Jen v pondělí bylo osm mrtvých, což je nejvíc během jednoho dne za posledního dva a půl roku. Nejtragičtější byla nehoda na Znojemsku, při které zahynulo pět lidí.

Smutná statistika nehod tohoto týdne se začala psát už v pondělí. Během jediného dne na našich silnicích zemřelo osm lidí. Nejhorší byla nehoda na Znojemsku, kde řidič v plné rychlosti smetl protijedoucí auto. Zabil sebe, své dva kamarády a mladou maminku, která vezla domů své čtyřměsíční dítě. I to pak na následky zranění zemřelo v nemocnici.

"Řidič s vozidlem Audi A6 s rakouskou registrační značkou předjížděl v nepřehledném stoupání, navíc ani nerespektoval vodorovné dopravní značení," informovala mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Nehoda s takovým počtem obětí přeházela policejní statistiky a toto pondělí je nejtragičtějším dnem na českých silnicích za posledního dva a půl roku. Dva dny nato srazilo auto chodce na Chrudimsku. Ze čtvrteční dějepisné exkurze do Terezína, kam cestovalo pětačtyřicet žáků z Lysic na Blanensku, se nevrátila jedna z učitelek, která zemřela poté, co se autobus srazil s nákladním autem.

Třeba na jihu Čech policisté tento týden vyjížděli ke třem tragickým nehodám. Jeden mladík zahynul ve svém autě na Českokrumlovsku.

Jeden chodec pak zemřel na Prachaticku, druhý na Písecku. Oba se pohybovali ve tmě po neosvětlených silnicích a bez reflexních prvků.

Související obsah

"Lidé tuto povinnost dost často ignorují a zvláště v tomto počasí, kdy se kombinuje špatná viditelnost pro řidiče, tak každý, kdo se vydá na cestu nevybaven těmito prvky, riskuje jednoznačně nejenom těžká zranění, ale i svůj život," reagoval mluvčí policie Jiří Matzner.

Už teď je jasné, že celkové škody při dopravních nehodách, které se na našich silnicích staly během pouhého týdne, přesáhnou sto milionů korun.
 

Michaela Klárová / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události