Domácí

Obří hazard! Plná čára, v protisměru auto. Kamion přesto předjížděl!

Obrovského hazardu s životy ostatních i tím svým se dopustil řidič nákladního auta na Českobudějovicku. Nejenže předjížděl v úseku, kde byla omezená rychlost a plná čára, ale navíc mu bylo jedno, že v protisměru jede auto. Na videu, které natočila palubní kamera jiného řidiče, je vidět, že kdyby protijedoucí auto nezastavilo, zřejmě by došlo k čelní srážce.

Chybělo málo a nezodpovědné chování řidiče kamionu mohlo skončit fatálně. Obrovský hazard zachytil na své palubní kameře řidič auta, který jel ve středu večer směrem z Českých Budějovic do Kaplice na Českokrumlovsku. Záběry zveřejnil na facebooku. "Chování řidiče náklaďáku lze přinejmenším označit za vraždedné," napsal autor videa.

Na záběrech je vidět, že kamion předjížděl na plné čáře v úseku, kde byla kvůli stavebním pracím omezená rychlost na 30 km/h. Navíc slabě pršelo a silnice byla mokrá. Aby to nebylo málo, v protisměru jelo osobní auto, které přibrzdilo - kdyby to neudělalo, nebylo by možné zabránit čelní srážce. Bylo totiž už příliš blízko a kamion měl navíc hned dva dlouhé návěsy.

Související obsah

"Jel za námi dlouho a evidentně jsme ho zdržovali, i když jsme jeli 90 km/h, protože nás problikával. Když jsme následně přijeli k úseku s rychlostním omezením, tak jsme normálně plynule ubrali rychlost. Řidič náklaďáku to ale už evidentně nedal," napsal autor videa. 

Podle jeho slov kamion patřil rakouské poštovní společnosti Post AG. Redakce TN.cz ji oslovila a požádala o vyjádření. "Po interním přezkoumání jsme zjistili, že se jednalo o našeho subdodavatele. Chování řidiče je nepřijatelné, proto našeho partnera okamžitě kontaktujeme," uvedla společnost.

O případu jsme informovali i policii. "Předáváme to kolegům z Oddělení silničního dohledu, kteří se tím určitě budou zabývat," uvedla mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události