Zahraničí

V Německu začaly drony kontrolovat kamiony na dálnicích. Řidiči zuří!

V Německu začaly drony kontrolovat kamiony na dálnicích. Řidiči zuří!
Zdroj: facebook

Německá policie začala na dálnicích využívat drony ke kontrolování dodržování bezpečné vzdálenosti kamionů. Jenom v Braniborsku za pár hodin odhalila dvacet porušení. Některé řidiče technologická novinka vůbec nepotěšila - podle některých je to jen další šikana řidičů nákladních aut.

Braniborská policie si posvítila na řidiče kamionů a ve středu je na dálnicích je kontrolovala pomocí dronů. Při akci se soustředila se na hmotnost nákladu, rychlost, ale také na dodržování bezpečné vzdálenosti. Tu měřily právě drony, které létaly podél dálnic.

V případě porušení dron odeslal zprávu policejní hlídce, která kamion zastavila na nejbližším odpočívadle. Nedodržování bezpečné vzdálenosti u kamionů je podle policie jednou z nejčastějších příčin nehod v Německu.

Související obsah

Mnoho Němců tento způsob kontroly vnímá pozitivně, objevily se ale i negativní reakce. "Řidič kamionu je v tuhle chvíli v německém potravním řetězci na posledním místě. Nikdy se nemluví o zásluhách jeho práce. Pokračujte dál, dokud poslední kamioňák nepověsí klíč na hřebík. Pak si teprve uvědomíte, čeho jste dosáhli," rozzuřil se pan Rene.

Mnoho řidičů upozornilo i na to, že bezpečnou vzdálenost dodržují. Pak se ale před ně zařadí někdo z jiného pruhu nebo velké mezery využije auto za nimi, které je předjede. V takovém případě je podle nich nefér, aby dostali pokutu. Dron ale zaregistruje jen to, že mezi jimi a vozem před nimi, není bezpečná vzdálenost.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události