Domácí

Pokračování příště. Opravy dálnice D1 na Vysočině pro letošek končí

Pokračování příště. Opravy dálnice D1 na Vysočině pro letošek končí
Zdroj: TV Nova

Dopravní omezení na dálnici D1 pro letošní rok končí. Doopravovalo se na Vysočině a v noci na dnešek skončila dopravní omezení také u Větrného Jeníkova na Jihlavsku a Velkého Meziříčí na Žďársku. Předpokládaný začátek dalších prací je od jara 2020.

Dopravní omezení bude do středy přetrvávat ještě u Brna. Oprava mostu na 27. kilometru u Hvězdonic na Benešovsku by měla skončit o víkendu.

Na opravovaném úseku dálnice D1 je aktuálně zprovozněno 90 km a opravy probíhají ještě na 61 km dálnice. Oprava D1 mezi Prahou a Brnem je rozdělena na 20 úseků. Aktuálně je jich dokončeno 13. Během roku 2020 by měly opravy probíhat na 7 úsecích dálnice, dohromady na 71 kilometrech.

Související obsah

Ředitel ŘSD Radek Mátl varuje, že příští rok bude pravděpodobně stavebně nejhorší sezónou celého procesu modernizace D1. Předpokládá se, že v roce 2021 budou v realizaci poslední tři úseky dálnice.

Na území Vysočiny letos probíhaly opravy na čtyřech úsecích, dohromady na 43 kilometrech. Na všech úsecích od jara budou opravy pokračovat. Uplynulý víkend stavbaři odstraňovali provizorní dopravní značení.

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

Ředitelství silnic a dálnic bylo loni nuceno vyměnit firmu, která pracovala na stále ještě rozestavěných 14 kilometrech mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Na zakázku bylo vydáno zhruba 1,75 miliardy pro sdružení tvořené českou společností Geosan Group, italskou Toto Costruzioni Generali a kazašskou SP Sine Midas Stroy, dalších 640 milionů stála část prací, které měla na svědomí firma Skanska.

Pro zbývající část ŘSD ještě hledá dodavatele. "Předpokládám, že ještě do konce letošního roku se nám podaří podepsat smlouvu," informoval Mátl v neděli.

Související obsah

Ředitelství silnic a dálnic aktuálně také pracuje na rozmisťování elektronických dopravních značek, které budu upozorňovat na zákaz předjíždění kamionů. Tyto značky se budou týkat dvou úseků D1 na Vysočině a platit budou při hustém provozu nebo špatných meteorologických podmínkách.

Funkční mají být od 1. prosince a opatření by mělo platit do konce února příštího roku. Cílem je snížit problémy v dopravě, které jsou způsobeny právě kamiony, které při snaze o předjíždění blokují provoz na celé dálnici.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události